Slaktiņš Nicā: klusuma brīdī piemin slaktiņa upurus

Pievienot komentāru
Slaktiņš Nicā: klusuma brīdī piemin slaktiņa upurus
Reuters/Scanpix

Tūkstošiem cilvēku, kas pulcējās uz klusuma brīdi Francijas kūrortpilsētā Nicā, pieminot pagājušajā nedēļā notikušā slaktiņa upurus, šodien neslēpa savu neapmierinātību ar Francijas valdību.

Francijas premjerministra Manuela Valla ierašanos pavadīja sašutuma saucieni. Jaunākās sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka iedzīvotāju uzticība valdības spējai cīnīties ar terorismu noslīdējusi līdz visu laiku zemākajam līmenim. Francija jau trešo dienu turpina sērot par aizvadītajā nedēļā piedzīvoto slaktiņu, kas laupīja dzīvību 84 cilvēkiem, bet daudzi tika sakropļoti.

Piemiņas ceremonija notika līdzās vietai, kur apstājās uzbrucēja vadītais, ložu caururbtais kravas auto. Daudzi bija atnākuši ar ziediem, bet citiem rokās bija plakāti, pieprasot prezidenta Fransuā Olanda atkāpšanos.

Francijas iekšlietu ministrs šodien pavēstīja, ka uzbrucēja saikni ar džihādistiem joprojām nav izdevies atrast.

Izmeklētāji ir izanalizējuši uzbrucēja Mohameda Bulēla datoru un mobilo tālruni. Tas ļāvis secināt, ka viņš bieži pētījis propagandas video un skatījies Islāma valsts īstenotos nāvessodus. Savukārt mobilā tālruņa analīze uzrādījusi, ka uzbrucējam, kurš aizrāvies ar fitnesu, bijusi diezgan vētraina romantiskā dzīve – viņa partneru vidū ir arī kāds 73 gadus vecs pensionārs. Savukārt viņa tēvocis informē, ka uzbrucējs nebija praktizējošs musulmanis – neesot gājis uz mošeju, ignorējis Ramadānu, lietojis alkoholu un pat ēdis cūkgaļu.

Foto no terorakta Francijā (brīdinām par nepatīkamiem skatiem)