“Skumjš komēdiju šovs,” tā latviešu students Ņujorkā par vēlēšanām ASV; Kristīnes 5. dienasgrāmata

Komentāri

Vēl joprojām Ņujorkā vēlēšanu tuvumu īpaši nejūt. Vienīgās izkārtnes uz ielām, kas liecina par vēlēšanām, ir tādas, kas aicina vienkārši aiziet līdz vēlēšanu iecirknim 8. novembrī un nobalsot.

Taču abu kandidātu kampaņas, plakātus vai aicinājumus balsot par demokrātiem vai republikāņiem šeit neredz. Taču tam var būt vairāki iemesli – pirmkārt, Ņujorka ir tūristu pilsēta, tātad šeit nav mērķauditorija. Otrs ir tas, ka Ņujorkā cīņa jau ir izcīnīta, tā liecina aptaujas un uzskata vairums.

Ņujorkieši nosvēršoties par labu Hilarijai Klintonei. Viņu vidū ir arī latvietis, kurš ir dubultpilsonis. Matīss dzīvo Ņujorkā un studē jau trešo gadu. Viņš neslēpj, ka balsos par Klintoni, bet pazīst vairākus latviešu, kuri apgalvo, ja viņi būtu dubultpilsoņi un būtu iespēja balsot, savu balsi atdotu par Trampu.

Matīss Kaža, Ņujorkas Universitātes Tiša Mākslas skolas students

Runājot par maniem vienaudžiem no Latvijas, kuri šobrīd mācās ASV, divi no viņiem man personīgi pateica, ja viņi varētu balsot, viņi balsotu par Trampu. Tas iemesls ir tāds, ka viņus saista tas, ka Donalds Tramps ir spējīgs pateikt kaut ko tādu, ko neviens cits kandidāts nekad nepateiktu. Viņus saista tas bravūrīgums, tas ”mačisma”. Es gan nesaprotu, kāpēc tas viņus saista.

Matīss Kaža šobrīd studē Ņujorkas Universitātes Tiša Mākslas skolā. Viņš šobrīd ir 3. kursa students kino un televīzijas programmā. Matīss neslēpj savu sarūgtinājumu par notiekošo šobrīd pirms vēlēšanām.

Matīss Kaža, Ņujorkas Universitātes Tiša Mākslas skolas students

Principā tas ir ļoti skumjš komēdiju šovs. Viss tās debates un viss tas, kas notiek, reizē ir gan smieklīgi, tāpēc ka tas ir pilnīgs absurds, kas tur notiek un kādā veidā tas risinās starp abiem kandidātiem, gan arī, no otras puses, tas daudz ko liecina par to, kāda ir tā politiskā kultūra šobrīd Amerikā.

Ironizējot internetā un sociālajos tīklos, šīs vēlēšanas nereti tiek sauktas par amerikāņu IQ testu. Jokojam vai nē, patiesībā, fakts, ka Donalds Tramps jau ieguva lielās partijas nomināciju kļūt par ASV prezidentu, jau liecina par kaut ko. Vai nu cilvēki ir noguruši no mūžīgi oficiālajām, pārāk pareizajām politiķu runām un viņi vēlas tur redzēt kādu, kurš runā saprotamā valodā.

Lai kāds arī būtu iznākums, secinājumi būs jāizdara abām pusēm.

Foto!

Lasi vēl