“Skumja diena Parīzei, Francijai un visai pasaulei…” Ārlietu ministrs pauž solidaritāti Francijai

Pievienot komentāru
“Skumja diena Parīzei, Francijai un visai pasaulei…” Ārlietu ministrs pauž solidaritāti Francijai
REUTERS/SCANPIX

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) paudis Latvijas solidaritāti Francijas iedzīvotājiem saistībā ar ugunsgrēku slavenajā Parīzes Dievmātes katedrālē, un arī citi politiķi un amatpersonas dalījušās skumjās par notiekošo.

Ministrs sociālajā tīkla “Twitter” vēsta, ka šis ugunsgrēks viņam atsauc atmiņā baisās un skumjās sajūtas, kādas izjutis pirms teju sešiem gadiem, kad dega Rīgas pils. Ministrs pauž cerību, ka postījumi nebūs lieli, vienlaikus izsakot Latvijas solidaritāti Francijas iedzīvotājiem.

Rinkēvičs uzsver, ka šī ir skumja diena Parīzei, Francijai un visai pasaulei.

Vienlaikus Latvijas Ārlietu ministrija izplatījusi paziņojumu, aicinot iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka teritorijai un netraucēt ugunsdzēsēju darbam, kā arī sekot līdzi ziņām un varas iestāžu norādēm.

Paziņojums ievietots arī Valsts prezidenta Raimonds Vējoņa oficiālajā “Twitter” kontā.

Arī Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže “Twitter” pauž skumjas par notiekošo, norādot, ka daļa no Eiropas kultūras un vēstures pazūd mūsu acu priekšā.

Savukārt Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) raksta, ka, ierodoties Strasbūrā, nevar nesajust pilsētas iedzīvotāju skumjas par notiekošo Parīzē.

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs, tagadējais eiroparlamentārietis Kārlis Šadurskis (JV) “Twitter” uzsver, ka viņam ir skumjas par sāpēm, ko uguns posts nesis Francijas tautai, parīziešiem un visai cilvēcei.

Skumjas paudis arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP). “Sajūta, ka gadsimti sadeg un pazūd,” raksta ministrs.

Kā vēstīts, pirmdienas pēcpusdienā izcēlies ugunsgrēks slavenajā Parīzes Dievmātes katedrālē, liesmām apņemot tās jumtu un ugunsgrēka rezultātā sabrukusi katedrāles torņa smaile.

Parīzes mēra vietnieks Emanuels Gregors pavēstīja, ka katedrāle ir cietusi milzīgus postījumus.