Skripaļu indēšanā apsūdzētie noliedz vainu – viņi Solsberi apmeklējuši “skaistās arhitektūras” dēļ

1 komentārs
Skripaļu indēšanā apsūdzētie noliedz vainu – viņi Solsberi apmeklējuši “skaistās arhitektūras” dēļ
Foto: AFP / Scanpix

Kremļa televīzijas kanāls ceturtdien pārraidījis interviju ar tiem diviem vīriešiem, kurus Anglija apsūdz dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas indēšanas lietā. Abi ielu videonovēršanas kamerās fiksētie druknie vīri stāsta, ka neesot nekādi specdienestu aģenti, bet arhitektūras cienītāji. Kāda sagadīšanās: viņu versija, ka ķīmiskā uzbrukuma dienās uz Solsberi pilsētu esot devušies apskatīties pilsētas centrālo baznīcu.

Angļu specdienesti uzskata, ka uzbrukumu pret Skripaļiem īstenojuši Krievijas militārā izlūkdienesta GRU aģenti Aleksandrs Petrovs un Ruslans Boširovs. Abi ieradušies Anglijā 2. martā un divas dienas vēlāk Solsberi Skripaļu mājas durvju rokturi apsmidzinājuši ar nāvējošo nervu aģentu “Novičok”.

Kremļa finansētais kanāls “Russia Today” intervējis abus Krievijas pilsoņus, kurus apsūdz smagajā noziegumā. Interviju veikusi pati “Russia Today” vadītāja Margarita Simonjana, kura apgalvo, ka Petrovs un Boširovs paši viņai piezvanījuši uz mobilo tālruni, jo vēlējās tikt intervēti.

Petrovs un Boširovs stāsta, ka ir arhitektūras fani un tādēļ apmeklēja Solsberi pilsētu: “Mūsu draugi jau ilgu laiku ieteica, lai apmeklējam brīnišķīgo pilsētu. (..) Tur ir slavena katedrāle. Pazīstama ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē. Slavena ar 123 metrus garo torni un pulksteni, kurš ir viens no senākajiem pasaulē.”

Skripaļs un viņa meita Jūlija 4. martā Anglijas pilsētā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā, pēc ilgas ārstēšanās atlabuši. Briti uzskata, ka inde “Novičok” ievesta viltotā smaržu pudelītē. Pēc trim mēnešiem pudelīti netālajā Eimsberi atrada vietējais iedzīvotājs, kurš to uzdāvināja draudzenei – viņa no saindēšanās nomira.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl