Skripaļa lieta: briti vaino Putinu; Krievija sola atbildes pasākumus

0 Komentāru
Skripaļa lieta: briti vaino Putinu; Krievija sola atbildes pasākumus
Foto: AFP / LETA

Konflikts, kas sākās pēc bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas slepkavības mēģinājuma, nedēļas laikā ieguvis plašāku rezonansi arī ārpus Lielbritānijas.

Tās valdība panākusi arī citu sabiedroto, tai skaitā NATO atbalstu nostāju, ka, visticamāk, tieši Krievija vainojama šajā noziegumā.

Maskava to noliedz un nosoda Londonas agresīvo retoriku.

Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas lēmums izraidīt 23 Krievijas diplomātus, iesaldēt Krievijas valsts aktīvus Lielbritānijā, apturēt visus plānotos divpusējos kontaktus, kā arī no valdības un karaliskās ģimenes puses – boikotēt FIFA Pasaules kausu futbolā, kas šovasar notiek Krievijā, piektdien tika papildināts ar jaunām britu amatpersonu apsūdzībām Kremļa virzienā.

Lielbritānijas ārlietu ministrs divas dienas pirms Krievijas prezidenta vēlēšanām paziņojis, ka, visticamāk, vainīgs ir Vladimirs Putins.

Boriss Džonsons
Lielbritānijas ārlietu ministrs

Mums šķiet, ka ir ļoti iespējams, ka tas bija viņa lēmums izmantot nervu gāzi Lielbritānijas ielās, Eiropas ielās, – pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara. Tāpēc mums ir domstarpības ar Krieviju.

Kopš Londona pirmdien paziņoja, ka 4. martā notikušajā uzbrukumā ”ļoti iespējams” ir vainojama Krievija, Lielbritānija ir panākusi arī ASV, Vācijas un Francijas apstiprinājumu, ka tās šo lietu uztver ļoti nopietni – un 16. martā savu atbalstu pauda arī NATO ģenerālsekretārs. Taču Merkele, sākot savu ceturto termiņu Vācijas kancleres amatā, Pasaules futbola čempionāta boikotu vēl atteicās komentēt.

 
Angela Merkele
Vācijas kanclere

Mēs noteikti par šo tematu runāsim Eiropas Padomē. Taču šobrīd tas vēl nav jautājums par futbola Pasaules kausa boikotu, vispirms, tas ir jautājums par situācijas noskaidrošanu.

Britu opozīcijas aprindās, tai skaitā, laikraksta “The Guardian” komentāros gan izskan šaubas par to, vai premjeres Terēzas Mejas retorika nav pārmērīgi agresīva un saistīta ar iekšpolitisko situāciju valstī. Londonas oficiālo nostāju, protams, apšauba arī Krievijā.

 
Pāvels Krasnovs
Krievijas telekanāla “1” reportieris

Vai jums nešķiet pārāk absurdi, ka Krievijas izlūkdienesti viņu vairāk nekā četrus gadus turēja apcietinājumā un vairākus gadus ļāva viņam dzīvot Lielbritānijā, tikai lai noindētu viņu ar vielu, kas acīmredzami saistīta ar Krieviju – dažas dienas pirms Krievijas prezidenta vēlēšanām un Pasaules Kausa?

Kremlis paziņojis, ka Maskavā nav satraukuma par starptautisko atbalstu Lielbritānijas nostājai, taču Krievijas atbildes reakcija uz Londonas veiktajiem pasākumiem sekošot vistuvākajā laikā. Maskava arī norāda, ka agri vai vēlu Lielbritānijai nāksies likt galdā plašāku informāciju vai pierādījumus – un šobrīd tādu nav.

0 Komentāru