Skotija pēc “Brexit” varētu atgriezties ES kā neatkarīga valsts

4 komentāri
Skotija pēc “Brexit” varētu atgriezties ES kā neatkarīga valsts
AFP/SCANPIX

Skotija pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) varētu atgriezties blokā, bet ar nosacījumu, ka tā kļūst par neatkarīgu valsti, intervijā medijiem sacījis Eiropas Parlamenta (EP) Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Deivids Makalisters.

Taču viņš norādīja, ka pašreiz būtiski ir citi jautājumi.

“Lielbritānija varbūt arī pamet ES, bet tā paliek saistīta ar mums daudzos veidos,” intervijā mediju grupas “Madsack” ziņu redakcijai “RedaktionsNetzwerk Deutschland” sacīja Makalisters.

“Skotijas institūcijas jau tagad jautā man, vai es varētu būt viņu kontaktpersona Briselē pēc breksita,” atklāja Makalisters, kā piemēru minot Skotijas universitātes, kas vēlas arī turpmāk saņemt finansējumu no ES un piedalīties apmaiņas programmās.

Makalisters pauda viedokli, ka Skotijas Nacionālās partijas (SNP) aicinājumi 2020. gadā sarīkot referendumu par Skotijas neatkarību, paturot prātā dalību ES, ir veids kā radīt “politisko noskaņojumu” pirms nākamajām Skotijas parlamenta vēlēšanām, kas paredzētas 2021.gada maijā.

Makalistera skatījumā breksits ir vēsturiska kļūda, kam būs smagas sekas Lielbritānijai.

“Tagad ir laiks veidot mūsu nākotnes attiecības,” sacīja Makalisters, bet piebilda, ka Londonas iecere panākt visaptverošu vienošanos par nākotnes attiecībām 11 mēnešu laikā ir ārkārtīgi ambicioza. Viņaprāt, tas nav iespējams.

4 komentāri