Skotija nekavējoties sāks sarunas ar Briseli, lai cīnītos par tiesībām palikt ES

0 Komentāru
Skotija nekavējoties sāks sarunas ar Briseli, lai cīnītos par tiesībām palikt ES
AFP/LETA

Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena gatavojas nekavējoties sākt neatliekamas sarunas Briselē, lai “aizsargātu Skotijas vietu Eiropas Savienībā”. Vairums skotu ir “pret” izstāšanos, kas rada draudus, ka Apvienotā Karaliste var sašķelties.

Lielbritānijā ir daudz neapmierināto ar vairākuma vēlmi pamest Eiropas Savienību. Jau vairāk nekā viens miljons britu ir parakstījis petīciju par atkārtota referenduma rīkošanu.

Tikmēr Eiropas Savienības dibinātājvalstis mudina Lielbritāniju nevilcināties sākt izstāšanās sarunas. Aicinājums izteikts pēc Berlīnē notikušā ārkārtas samita, kas tika sasaukts pēc britu vēsturiskā referenduma.

Sanāksmē piedalījas ārlietu ministri no sešām valstīm, kuras 50 gados dibināja Eiropas Savienību un joprojām veido bloka kodolu. Tās ir Vācija, Francija, Itālija, Beļģija, Luksemburga un Nīderlande. Pretēji britu premjera Deivida Kamerona plānam, ka izstāšanās sarunas būtu jāsāk tikai oktobrī jaunas valdības vadībā, Eiropas Savienība uzstāj, ka vilcināties nedrīkst.

0 Komentāru