Skotija apsver iespēju atdalīties no Lielbritānijas

0 Komentāru
Skotija apsver iespēju atdalīties no Lielbritānijas
FOTO: SCANPIX

Par spīti Brexit referenduma iznākumam, Skotija darīs visu, lai paliktu Eiropas Savienībā (ES) – tā paziņojusi Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena.

Vairums skotu referendumā balsojuši par palikšanu ES. Stērdžena akcentējusi, ka vajadzības gadījumā Skotija būtu gatava rīkot jaunu neatkarības referendumu par atdalīšanos no Lielbritānijas.

Gan Skotija, gan Ziemeļīrija 23. jūnija referendumā pārliecinoši nobalsoja par palikšanu ES. Tas radījis bažas par Lielbritānijas šķelšanos.

Lielbritānijas izstāšanās no ES šonedēļ būs galvenais apspriežamais temats vairākās amatpersonu sanāksmēs. Šodien Berlīnē paredzēta Vācijas, Francijas un Itālijas līderu tikšanās.

Sanāksmi pēc Brexit referenduma rezultātu uzzināšanas sasaukusi Vācijas kanclere Angela Merkele. Kopā ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu, Itālijas premjeru Mateo Renzi un Eiropadomes priekšsēdētāju Donaldu Tusku plānots spriest par Lielbritānijas izstāšanās izraisītajām sekām un Eiropas Savienības turpmāko rīcību.

Tikšanās būs kā iesildīšanās rīt gaidāmajai ES valstu līderu ārkārtas plenārsesijai Briselē. Arī tajā paredzēts analizēt referenduma iznākumu un lemt par turpmāko rīcību.

0 Komentāru