Komentāri

Kā jau bija pieteikts, šodien pie valdības ēkas Viļņā notika plašs skolotāju protests. Tā ir daļa beztermiņa streika, kas sākās vakar un kurā iesaistījusies aptuveni desmitā daļa visu Lietuvas skolu. Starp ministru un protestētājiem izvērtusies asa vārdu apmaiņa.

Viļņā laikapstākļi šobrīd ir līdzīgi kā pie mums, tomēr mīnusi skolotājus nebiedēja. Saspiedušies cieši kopā, viņi šodien ieskāva valdības ēku Viļņā, lai pieprasītu atjaunot pirmskrīzes algu līmeni un finansējumu nozarei jeb naudu, kas seko katram skolēnam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pūlī kurnēšana pārauga saukļos, ka krīze beigusies, bet algas paceltas vien izredzētajiem.

Visvairāk žults streika sakarā saņēmis par nozari galvenais atbildīgais – izglītības ministrs Daiņus Pavaļķis. Taču viņu skolotāju sacelšanās ir manāmi saniknojusi, ko viņš neslēpj arī intervijās.

”Man nav bail teikt patiesību. Tāpēc protestētājiem saku skaidri – jūs nedabūsit šo naudu! Un tas, ko viņi piedāvā – pakārt mani un tā tālāk, zināt, tas tikai liecina par viņu pašu izglītības un personīgā intelekta trūkumu. Tas ir slikts piemērs bērniem,” paziņojis Lietuvas izglītības ministrs.

Beztermiņa streiku vakar uzsāka 120 Lietuvas mācību iestādes, skolēniem priecājoties, ka stundas nenotiek, bet valdībai lauzot galvu, kā satracināto nozari nomierināt.

Lasi vēl