Indijā skolas klātienes mācībām atver pakāpeniski

1 komentārs
Indijā skolas klātienes mācībām atver pakāpeniski
AFP/SCANPIX

Pirmais septembris ir jauns mācību gads arī citās pasaules valstīs, kur ar dažādu piesardzības pasākumu ievērošanu durvis vērušas skolas, bet Indijā ne visiem skolēniem ļauts mācīties klātienē jauna vīrusa uzliesmojuma dēļ, vēsta TV3 Ziņas.

Indija ir viena no valstīm, kas visvairāk cietusi pandēmijā. Tur skolas ļauts atvērt pakāpeniski un ievērojot vairākus nosacījumus. Piemēram, galvaspilsētā Deli visiem darbiniekiem, kuri strādā skolā, jābūt vakcinētiem un klases telpas nedrīkst būt aizpildītas vairāk par 50%.

Uz skolu ļauts doties tikai tiem, kuri mācās no devītās līdz 12. klasei. Turklāt mācīšanās klātienē ir brīvprātīga. 16 gadus vecais Abhajs izvēlējies palikt mājās.

Abhajs Čauhans, skolēns

“Es negribu iet uz skolu, jo neesmu vakcinējies un dzīvoju kopā ar mammu un vecvecākiem, kuri ir augsta riska grupā. Tāpēc negribētu saslimt ar Covid-19. Uz skolu varētu iet, kad vairums cilvēku būs vakcinējušies.”

Tikmēr citi skolēni nespēj sagaidīt, kad atkal varēs mācīties klātienē, jo ilgstoši mācījušies attālināti, kas bijis ļoti sarežģīti.

Rubija Kumari, skolniece

“Esmu priecīga, ka skolas būs atvērtas, jo mājās es nespēju mācīties pilnvērtīgi. Man arī nav telefona, lai mācītos tiešsaistē. Varēju izmantot brāļa telefonu, bet tikai tad, kad brālim nebija jāstrādā.”

Lēmums pakāpeniski atvērt skolas Indijā tomēr tiek vērtēts pretrunīgi, jo atkal sācis augt inficēto skaits. Tomēr izglītības eksperti aizstāv nepieciešamību mācīties klātienē, jo tikai katram ceturtajam skolēnam ir pieejams internets un viedierīces. Tāpēc lielākais vairums nemaz nevar mācīties tiešsaistē.

Vienlaikus cerības sniedz ziņas, ka ievērojami izdevies kāpināt vakcinēšanās tempu lauku reģionos, kas varētu uzlabot epidemioloģisko situāciju.

1 komentārs