Komentāri
Skaudra statistika: reizi piecās dienās pasaulē tiek nogalināts žurnālists
Foto: Scanpix

Pasaulē reizi piecās dienās tiek nogalināts žurnālists savu darba pienākumu pildīšanas dēļ, ar šādu paziņojumu nākusi klajā ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija UNESCO.

Ziņojumā teikts, ka laika posmā no 2006. līdz 2015. gadam kopumā nogalināti vismaz 827 žurnālisti. 115 no viņiem pērn, tādējādi padarot 2015. gadu par nāvējošāko gadu žurnālistikai pēdējo 10 gadu laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt mazāk nekā desmitā daļa šo nāves gadījumu ir atklāti. UNESCO gan piebilst, ka šā gada ziņojums par žurnālistu drošību ir aprobežojies ar ziņām par viņu slepkavībām pēdējos 10 gados, neatspoguļojot “neskaitāmus citus žurnālistu ciestus pārkāpumus, starp kuriem ir nolaupīšanas, patvaļīga apcietināšana, spīdzināšana, iebiedēšana un mocīšana.

Par žurnālistiem bīstamāko reģionu atzīta arābu pasaule – Sīrija, Irāka, Jemena un Lībija. Gandrīz puse no žurnālistiem, kas nogalināti pēdējos divos gados, bija interneta reportieri un blogeri, kas atspoguļoja konfliktu Sīrijā.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl