Skandināvu tūristu slepkavas Marokā saņem nāvessodu

1 komentārs
Skandināvu tūristu slepkavas Marokā saņem nāvessodu
AFP/SCANPIX

Marokas tiesa piespriedusi nāvessodu trīs teroristu grupējuma “Islāma valsts” atbalstītājiem par divu skandināvu tūristu slepkavību pagājušajā gadā, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Tūristes – 24 gadus vecā dāniete Luīza Vesteragera Jespersena un 28 gadus vecā norvēģiete Marena Uelanda – tika atrastas noslepkavotas pērnā gada 17. decembrī Augsto Atlasa kalnu masīvā. Vienai no viņām bija nogriezta galva.

Kā ziņo “BBC”, tiesas sēdes laikā kļuva skaidrs, ka divi no apsūdzētajiem nogriezuši sievietei galvu, savukārt trešais ar mobilo telefonu filmējis slepkavības. Pēcāk “Islāma valsts” atbalstītāji video izplatīja internetā. Norvēģijas varasiestādes lēš, ka video, visticamāk, ir autentisks.

Lai gan “Islāma valsts” nav apstiprinājusi savu lomu slepkavību pastrādāšanā, trīs notiesātie atzinuši, ka ir teroristu grupējuma atbalstītāji.

Notiesāto aizstāvības komanda tiesas sēdē norādījusi, ka vīriešiem ir ļoti zems izglītības līmenis. Tikmēr Marokas pretterorisma vienības vadītājs iepriekš paudis, ka vīrieši iedvesmojušies no “Islāma valsts”, taču viņiem nav bijis tieša kontakta ar teroristu grupējuma kaujiniekiem.

Prokuratūra trīs slepkavas nodēvējusi par “asinskāriem monstriem”.

Abas nogalinātās sievietes studēja universitātē Norvēģijas dienvidos, lai kļūtu par tūristu gidēm. Viņas bija plānojušas vienu mēnesi ceļot kopā, sacīja noslepkavotās norvēģietes māte.

Pēc notikušajām slepkavībām sociālajos tīklos izplatītas petīcijas, kurās vainīgajiem pieprasīts nāvessods. Ja nāvessods tiks izpildīts, tas būs pirmais gadījums Marokā kopš 1993. gada, kad valstī ieviesa moratoriju nāvessodam.