Komentāri

Divus gadus vecs video, kurā redzams Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis rādām vidējo pirkstu Vācijai, pirmdien izraisījis skandālu medijos.

Video filmēts 2013. gadā Zagrebā, kur kādreizējais ekonomikas profesors Varufakis konferencē runājis par eirozonas krīzi un izslējis savu vidējo pirkstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vācijas sarunu šova vadītājs Ginters Jauhs Varufakim video parādīja svētdienas vakarā raidījuma laikā. Varufakis reaģēja dusmīgi, uzstājot, ka materiāls ir viltots un ka žests pievienots pēc ieraksta.

Mirkļos pirms žesta var dzirdēt Varufaki sakām: “Mans piedāvājums bija Grieķijai vienkārši paziņot, ka tā nepildīs saistības eirozonā 2010. gada janvārī, un parādīt Vācijai pirkstu un teikt, – nu tagad varat paši risināt šo problēmu.”

Parādu krīze Grieķijā sākās 2010. gada janvārī.

Sarunu šova redaktori apgalvo, ka video nav nekādas pārveidojumu vai viltojuma pazīmes, taču viņi atļaus pārbaudīt tā autentiskumu ekspertiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl