Skandāls Ukrainā: paramilitārās nometnēs ar valdības atbalstu tiek iesaistīti arī mazi bērni

7 komentāri
Skandāls Ukrainā: paramilitārās nometnēs ar valdības atbalstu tiek iesaistīti arī mazi bērni

Ukrainā izcēlies skandāls par bērnu iesaistīšanu paramilitārās nometnēs, līdzīgi kā tas notiek Krievijā. Atklājies, ka ar valdības atbalstu nometnēs, kurās māca atpazīt ienaidniekus un šaut pa viņiem, trenējas pat astoņgadīgi bērni.

”Ātri celieties. Visi ārā. Aizsardzībā. Kur ir jūsu ieroči?” – šādi nakts vidū modina nometnes dalībniekus. Viņi samiegojušies lien ārā no teltīm un ķer pie rokas ieročus, kuri dažkārt izmēru ziņā ir krietni lielāki par pašiem jauniešiem. Turklāt no tiem nav ļauts šķirties visas dienas garumā.

Lielākā daļa ir tīņu vecumā, tomēr starp viņiem ir arī, piemēram, vien astoņus gadus veci bērni. Šai nometnei, kuru vada viena no Ukrainas radikālajām nacionālistu grupām, ir divi mērķi – apmācīt bērnus aizstāvēt savu valsti no krieviem un viņu sabiedrotajiem, kā arī izplatīt nacionālistu ideoloģiju.

“Nekad netēmējiet uz cilvēkiem. Bet! Separātistus, mazos, zaļos cilvēciņus, Kremļa atbalstītos okupantus par cilvēkiem mēs neuzskatām. Tādēļ uz viņiem ne tikai drīkst, bet vajag tēmēt,” māca nometnes instruktors Jurijs Čerkašins.

“Ir svarīgi vērtības apzināt jau agrā vecumā. Tāpat kā nākotni un arī izaicinājumus, tostarp tādus, kā piemēram, geju un lezbiešu tiesības, kas cenšas ielauzties Eiropas izglītības sistēmā,” saka Ukrainas partijas “Svoboda” biedrs Ruslans Andreiko.

Lai gan Ukrainas brīvprātīgo formējumus nereti apsūdz vardarbībā, homofobijā un nacionālismā, viņi uztur ciešu saikni ar valdību. Šogad, piemēram, Jaunatnes un sporta ministrija atvēlēja vairāk nekā 130 000 eiro dažādu nometņu izveidei, starp tām arī vairākiem desmitiem nacionālistu veidoto.

“Mūsu valstī kaut kas noiet greizi var jebkurā brīdī. Mums tam ir jābūt gataviem. Tādēļ es arī piedalos šajā nometnē. Es gribu būt pilnībā gatavs aizstāvēt sevi, savus mīļos un savu valsti,” teic nometnes dalībnieks Mihaels.

7 komentāri