Skaļākie notikumi, kas saistīti ar vizuāliem attēliem un musulmaņu aizvainošanu

0 Komentāru
Skaļākie notikumi, kas saistīti ar vizuāliem attēliem un musulmaņu aizvainošanu
Ekrānšāviņš no animācijas filmas Dienvidparks

Trešdien Parīzē uzbrukumā satīriskā izdevuma Šarlī Ebdo redakcijai nogalināti 12, bet ievainoti 11 cilvēki. Tiek uzskatīts, ka uzbrukuma motīvs ir karikatūras, kurās atainots pravietis Muhameds. Šis nav pirmais gadījums, kad par musulmaņi aizvainojumu uzzinājusi visa pasaule.

Līdz šim plašāko rezonansi izraisījušas Dānijas laikrakstā 2005. gadā publicētās 12 musulmaņu pravieša Muhameda karikatūras, saceļot ažiotāžu un vardarbīgus protestus musulmaņu valstīs. Skandālā iesaistījās arī citu Eiropas valstu prese, pārpublicējot karikatūras. Laikraksts vēlāk atvainojās par musulmaņu aizvainošanu, bet 2010. gadā aizdomās par slaktiņa plānošanu laikrakstā Jyllands-Posten tika arestēti un vēlāk atzīti par vainīgiem četri vīrieši.

Nepilnus divus gadus vēlāk – 2007.gadā – musulmaņu sašutumu izpelnījās latviešu izcelsmes Zviedrijas mākslinieks Lāšs Vilks, kurš pravieti Muhamedu savās karikatūrās atainoja kā suni. Par viņa galvu tika solīta 100 000 ASV dolāru atlīdzība, un viņš nokļuva teroristu mērķu sarakstā, bet vēlāk ASV tiesa piespriedusi desmit gadu cietumsodu ar Džihāda Džeinas pseidonīmu pazīstamajai amerikānietei Kolīnai Larouzai, kas Vilku gatavojās nogalināt.

2010. gadā draudus no islāma grupējuma saņēmuši arī populārā satīriskā animācijas seriāla Dienvidparks veidotāji saistībā ar kādu sēriju, kurā pravietis Muhameds bija attēlots lāča kostīmā. 2012. gadā ASV kāds islāmu pieņēmis vīrietis tika notiesāts par draudu izteikšanu. No vēlākajām seriāla sērijām Muhameda tēls tikai izņemts.

Ekrānšāviņš no animācijas filmas Dienvidparks

Vairāk skaties videosižetā!

0 Komentāru