Sirsnīga ceremonija Vīnes zoodārzā: iedzīvotāji izraugās vārdu pandu mazulim

Pievienot komentāru
Sirsnīga ceremonija Vīnes zoodārzā: iedzīvotāji izraugās vārdu pandu mazulim

Vīnes zoodārzā notikusi kāda īpaša ceremonija. Tur interneta balsotāji izvēlējušies vārdu pandu mazulim, un lielais notikums arī pienācīgi nosvinēts.

Austrijas zoodārzā pirms dažiem mēnešiem piedzimuši pandu dvīņi. Zoodārza darbinieki iepriekš devuši vārdu meitenei, nosaucot viņu par Fu Feng jeb Laimīgo Fēniksu. Tomēr pēc apmeklētāju iniciatīvas par pandu puikas vārdu izsludināts konkurss, kurā lietotāji paši varēja izvēlēties, kā dēvēt melni-balto lācīti.

Pēc vairāk nekā 10 000 balsu saņemšanas zoodārzs pandu mazuli nosaucis par Fu Ban, kas tulkojumā nozīmē – Laimīgais čempions.

Foto: pandas Vīnes zoodārzā

Svinīgā vārda došanas ceremonijā, kas ilga pat vairākas stundas, uzstājās vietējie studenti, izpildot pūķa deju. Zoodārza darbinieki norāda, ka dvīņu piedzimšana ir ļoti neparasta, jo bieži pandām ir tikai viens mazulis. Plakātu ar pandas vārdu atklāja Ķīnas vēstnieks Austrijā, kurš norāda, ka jūtās ļoti pagodināts, ka zoodārzs izvēlējies pandas nosaukt vārdos tieši ķīniešu valodā.

Interneta balsojumi par pandu vārdiem guvuši rezonansi arī aiz okeāna – arī Atlantas zoodārzā ASV izveidota mājaslapa, kur balsotāji var noteikt vārdus jaundzimušajiem mazuļiem.

Lasi vēl