Sīrijas krīze: Darbu sāk ķīmisko ieroču izmeklētāji

2 komentāri

Dienu pēc gaisa triecieniem Sīrijā atjaunoti centieni diplomātiskā veidā vērsties pret Bašara al Asada režīmu. Rietumvalstis izstrādājušas jaunu ANO Drošības padomes rezolūciju, kas paredz izmeklēt ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā un noskaidrot vainīgos. Tikmēr Vašingtona paudusi gatavību atkārtot militārus triecienus, ja Sīrija neatteiksies no ķīmisko ieroču lietošanas.

Sīrijā darbu sākuši Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas inspektori, lai izmeklētu, vai uzbrukumā Damaskas tuvumā Dumas pilsētā pirms nedēļas tikuši izmantoti ķīmiskie ieroči, kā to apgalvo Rietumvalstis, bet kategoriski noliedz Sīrija un Krievija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

ASV, Francija un Lielbritānija, reaģējot uz apsūdzībām par Dumā notikušo ķīmisko uzbrukumu, agrā sestdienas rītā īstenoja bezprecedenta raķešu triecienu Sīrijai, sekmīgi iznīcinot trīs objektus, kuros esot ražoti vai uzglabāti ķīmiskie ieroči.

Pēc uzlidojumiem Krievija sestdien vakarā sasauca ANO Drošības padomes sēdi, kurā asi nosodīja raķešu triecienus un Rietumvalstīm pārmeta pārsteidzīgu rīcību, kas sekojusi pirms saņemti neatkarīgās izmeklēšanas rezultāti.

Vasilijs Ņebenzja
Krievijas vēstnieks ANO

Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija ir nosūtījusi savus ekspertus uz Sīriju, lai izmeklētu visus apstākļus. Taču grupa Rietumvalstu to ciniski neņēma vērā, un veica militāru triecienu, nesagaidot izmeklēšanas rezultātus. Krievija visstingrākajā veidā nosoda uzbrukumu Sīrijai. Tas starptautiskajās attiecībās ir huligānisms – un nebūt ne mazs, jo runa ir par vadošajām kodollielvalstīm.

ASV apgalvo, ka ķīmisko ieroču izmeklētāju darbs Sīrijā līdz šim ir bijis traucēts un tās brīdinājušas par atkārtotu triecienu, ja Sīrijas režīms turpinās lietot ķīmiskos ieročus.

Nikija Heilija
ASV vēstniece ANO

Amerikas Savienotās Valstis neatļaus Asada režīmam turpināt izmantot ķīmiskos ieročus. Mēs iznīcinājām nozīmīgu rūpnīcu, kas tika izmantota masu slepkavības ieroču izgatavošanai. Es runāju ar prezidentu un viņš teica: “Ja Sīrijas režīms atkal izmantos indīgu gāzi, ASV ieroči ir pielādēti un gatavi šaut.”

Tagad Francijas vadībā tiek gatavota jauna ANO drošības padomes rezolūcija, ko atbalsta ASV un Lielbritānija, kas paredz izmeklēt ķīmisko ieroču lietošanu Sīrijā. Taču maz ticams, ka to izdosies pieņemt, jo visus līdzšinējos centienus noskaidrot vainīgos, ANO Drošības padomē bloķējusi Krievija, izmantojot savas veto tiesības.

TOP komentāri

 • aaa
  +1 +1 0

  aaa

  Interesanti, vispirms visu nolīdzina līdz ar zemi, tad sāk skaidrot, vai tika izmantoti ķīmiskie ieroči?
 • Aaa
  0 0 0

  Aaa

  Ka vienmer ..bet es krievijas vieta mekletu ar viniem kopa kajas pie kajas intresanti atrastu tad vini koutko vai tomer ne!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl