2 komentāri
Sīrijas konflikts ir lielākā humānā krīze kopš Otrā pasaules kara. Lai runā fakti!
AFP/LETA

Pēc nepilnām trim nedēļām būs apritējuši jau pieci gadi kopš dienas, kas tiek uzskatīta par Sīrijas konflikta sākumu. Pa šo laiku valsts teju sagrauta gan ekonomiski, gan politiski.

Gandrīz piecus gadus ilgajā konfliktā bojā gājuši vairāk nekā 250 tūkstoši cilvēku.

Bēgot no kara posta, dzimteni pametuši apmēram 4,7 miljoni iedzīvotāju. Lielākā daļa devušies uz Sīrijas kaimiņvalstīm – Turciju, Libānu un Jordāniju.

Savukārt, Eiropā patvērumu līdz šim pieprasījuši nepilni 900 tūkstoši sīriešu.

Sīrijas konflikts ir lielākā humānā krīze kopš Otrā pasaules kara. Dati liecina – karadarbības dēļ aptuveni 80% Sīrijā palikušo iedzīvotāju dzīvo nabadzībā un vairāk nekā 13, 5- miljoniem nepieciešama steidzama humānā palīdzība.

”Man Latvijā patīk miers, te nav kara” – tā saka bēglis no Sīrijas

Uz Latviju mēneša sākumā pārvietotie patvēruma meklētāji dažu nodarbību laikā iemācījušies latviski pastāstīt par sevi, kā arī nosaukt, kas viņiem Latvijā patīk un nepatīk.

Foto – bēgļi Latvijā apgūst valodu

Foto – antiglobālistu ”dzīvā ķēde” cenšas bloķēt bēgļu gājienu

TOP komentāri

 • Homērs Simpsons
  0 0 0

  Homērs Simpsons

  Ta nav vis lielakā humanā krize bet lielaka arvalstu militarā intervence suvenerā valsti ar merki gazt tur pastavoso valdibu labu vai sliktu tas ir cits jautajums gluzi tapat ka iraka bez jebkada pamata pakāra Huseinu ,un viss tas posts ir sis intervences sekas. Kapec pirms 5 gadiem Sirija netika ievesti miera uzturetaji lai noverstu pilsonu kara izcelsanos kapec tika apbrunoti pretvalstiski teroristiski grupejumi kuriem Siriesu tauta nebija devusi nekadu pilnvarojumu fiziski iznicinat pastavoso valdibu .Kapec nekas netika darits lai partrauktu kara darbibu un noorgaizetu velesanas? Ta vieta tika uzkurinata kara darbiba un svesas valsts teritorijas bombardesana ar visam no tāmbeglu straumem par kuram janes atbildiba Sirijas bumbotajiem
 • Maša
  0 0 0

  Maša

  vienmēr esmu fascinējusies, ka valodas pamatfrāze ir - es pērku- es tādu frāzi lietoju vienu reizi 20 gados- nu cilvēks tak iepērkoties nesaka- es pērku desu - saka dodiet dzeu vai lūdzu vai...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl