Sīrijas konflikts: Asadu atbalstošā Krievija neizslēdz pat kara iespējamību ar ASV

Pievienot komentāru

Pēdējās dienās nerimst diplomātiskie centieni rast risinājumu Sīrijas konfliktam, kas šonedēļ eskalējies pēc aizdomām, ka Bašara al Asada režīms izmantojis ķīmiskos ieročus pret nemierniekiem.

Šajā uzbrukumā dzīvību zaudēja vairāki desmiti civiliedzīvotāju. Situācija nokaitēta tik tālu, ka Asadu atbalstošā Krievija neizslēdz pat kara iespējamību ar ASV.

Pēc ķīmisko ieroču lietošanas konfliktu šonedēļ saasināja ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojums sociālajā vietnē “Twitter”, brīdinot Krieviju gatavoties raķešu triecieniem Sīrijā. Pēdējās dienās Trampa retorika gan kļuvusi nedaudz maigāka – viņš neesot pieņēmis galīgo lēmumu par uzbrukumu Sīrijai.

Krievija publiski aicinājusi no tā izvairīties, piesaucot pat kara iespējamību.

Marija Zaharova
Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve

Krievija aizstāvēs savus pilsoņus Sīrijā. Ir acīmredzams, ka šobrīd tas ir pārbaudījums ikvienai pasaules valstij – aizstāvēt savus pilsoņus.

Krievija uzskata, ka ķīmiskais uzbrukums Sīrijā bijusi provokācija un pastāv iespējas konfliktu atrisināt sarunu ceļā, nevis lietojot spēku.

Francijas šonedēļ paziņoja, ka tai ir pierādījumi Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma rīkotam ķīmiskam uzbrukuma un primārais mērķis patlaban ir likvidēt Asada iespējas to atkārtot.

Šajās dienās aktīvi turpinās diplomātiskie centieni ANO Drošības padomē, taču Krievija tajā regulāri izmanto savas veto tiesības, lai apturētu rezolūcijas saistībā ar Sīrijas konfliktu.

Heiko Māss
Vācijas ārlietu ministrs

Šis nevar turpināties! Mēs saglabājam politisku spiedienu uz Krieviju un pat vēlētos to pastiprināt, jo Krievijas uzvedības maiņa ir priekšnosacījums Sīrijas konflikta atrisināšanai.

Asada režīms turpina noliegt ķīmisko ieroču izmantošanu, tāpēc šonedēļ Sīrijā ierodas Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas speciālisti, lai notikušo izmeklētu.