Sīrijas Idlibas provincē gaisa triecienā nogalināti 33 Turcijas karavīri

1 komentārs
Sīrijas Idlibas provincē gaisa triecienā nogalināti 33 Turcijas karavīri
SIPA / SCANPIX

33 Turcijas armijas karavīri ceturtdien nogalināti gaisa triecienā, kas notika Idlibas provincē Sīrijas ziemeļrietumos un kurā tiek vainoti Sīrijas bruņotie spēki, piektdienas rītā paziņoja Turcijas amatpersona.

“Pēc gaisa trieciena 29 mūsu karavīri ir miruši mocekļa nāvē,” iepriekš bija paziņojis pie Sīrijas robežas esošās Turcijas Hatajas provinces gubernators Rahmi Doans.

Gubernators arī pateica, ka šajā gaisa triecienā ievainoti 36 karavīri, kas aizvesti uz slimnīcu Turcijā.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans pēc šī uzbrukuma bija sarīkojis ārkārtas sanāksmi par situāciju Idlibas provincē. Divas stundas ilgajā sanāksmē piedalījās aizsardzības ministrs Hulusi Akars, ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu, ģenerālštāba priekšnieks Jasars Gilers un izlūkdienesta vadītājs Hakans Fidans.

Pēc šīs sanāksmes Turcija veica atbildes uzbrukumus Sīrijas režīma spēkiem, piektdien paziņoja Erdoana komunikāciju direktors Fahretins Altuns.

“Visi zināmie režīma mērķi ir apšaudīti un turpinās tikt apšaudīti no gaisa un zemes,” paziņoja Altuns.

“Mēs aicinām starptautisko sabiedrību pildīt savus pienākumus,” lai apturētu Sīrijas režīma “noziegumus pret cilvēci”, viņš piebilda.

“Mēs nevaram stāvēt malā un noskatīties, kā pagātnes notikumi Ruandā un Bosnijā un Hercegovinā tiek atkārtoti šodien Idlibā,” sacīja Altuns. Viņš piebilda, ka Turcijas militārās darbības Sīrijā turpināsies.

Saskaņā ar 2018. gadā noslēgto vienošanos ar Krieviju, Turcija Idlibas provincē izveidoja 12 novērošanas posteņus, lai nepieļautu valdības spēku uzbrukumu opozīcijai. Taču Sīrijas valdības spēki ar Krievijas atbalstu pērn sāka ofensīvu Idlibas provincē un turpina to, neskatoties uz Ankaras brīdinājumiem.
1 komentārs