Sīrijas armija pilnībā atkarojusi Daesh sagrābto pilsētu Palmiru

Komentāri
Sīrijas armija pilnībā atkarojusi Daesh sagrābto pilsētu Palmiru
FOTO: LETA

Sīrijas režīma armija šodien pilnībā atkarojusi džihādistu grupējuma Islāma valsts sagrābto seno pilsētu Palmīru.

Tiek ziņots, ka cīņās par Palmīru Sīrijas režīma spēkus atbalstījusi Krievijas aviācija. Šobrīd tiek neitralizēti desmitiem bumbu un mīnu, kas atrodas senajā pilsētā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

To, ka prezidenta Bašara Al Asada režīma spēki ieņēmuši Palmīru, apstiprinājusi arī Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija Sīrijas Cilvēktiesību observatorija. Pēc tās rīcībā esošās informācijas, cīņās par Palmīru krituši daudzi Islāma Valsts kaujinieki.

Jau ziņojām, ka Sīrijas spēki iegāja Palmīrā ceturtdien, bet piektdien ieņēma senās pilsētas citadeli. Palmīras atgūšana Asada režīmam nozīmē gan simbolisku, gan stratēģisku uzvaru, ļaujot kontrolēt 30 000 kvadrātkilometru lielu tuksnesi, kas stiepjas līdz pat Irākas robežai.

Islāma valsts ieņēma Palmīru pagājušā gada maijā. Džihādisti seno pilsētu ir pamatīgi izpostījuši – iznīcinājuši daudzas vēsturiskas celtnes un kultūras pieminekļus, bet amfiteātri izmantoja nāvessodu izpildei.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl