“Sirds sažņaudzas, redzot šo postažu,” Irmas skartās salas premjers uzskata, ka sala ir gandrīz iznīcināta

1 komentārs

Piektās kategorijas viesuļvētra “Irma” ir izraisījusi milzu postījumus vairākās Karību salās. Piekrastē redzamas sadragātas laivas, bet automašīnas grimst pārpludinātajās ielās.

Pēc tam kad vētras epicentrs šķērsoja Barbudas salu, tā faktiski tika iznīcināta. Šajā Karību salā gandrīz katra ēka ir cietusi. Antigvas un Barbudas premjerministrs Gastons Brauns akcentēja, ka aptuveni 60 procenti jeb 1400 salas iedzīvotāju ir pilnībā palikuši bez mājām.

Gastons Brauns ziņoja, ka telekomunikāciju sistēmas un ceļi ir iznīcināti un to atjaunošana prasīs mēnešus vai pat gadus. Barbudas salā gāja bojā divus gadus vecs zēns, kad ģimene centās pamest vētrā bojāto māju.

Gastons Brauns
Antigvas un Barbudas premjerministrs

Man jāatzīst, ka es šoreiz nāku ar sliktām ziņām. Šodien es devos uz Barbudas salu, lai apskatītu vētras radītos postījumus. Tas, ko redzēju, liek manai sirdij sažņaugties. Tur ir pilnīga postaža. Es uzskatu, ka notikušais Barbudas salā, ja to rēķina uz vienu iedzīvotāju, ir kas nepieredzēts. Sala burtiski atrodas zem ūdens. Un tas rada nopietnus draudus, jo var izplatīties dažādas slimības. Šobrīd es uzskatu, ka Barbudas sala ir knapi apdzīvojama. Tāpat arī uz mūsu pusi nāk vēl viena viesuļvētra. Ja vētra “Hosē” tiešām atnāk, mums jāturpina evakuēt cilvēkus.

Blakus esošā Antigvas sala izbēga no lieliem postījumiem. Šajā salā cietušas tikai dažas ēkas un piestātnes.

Labdarības organizācijas “Sarkanais krusts”  pārstāvji ziņo, ka postažu, kas paveras Barbudas salās ir grūti aprakstīt. Antigvas un Barbudas salu “Sarkanā krusta” vadītājs akcentē, ka šobrīd Barbudas salās nav palicis gandrīz nekas. Pilsētā izpostīti ir ceļi, baznīcas, skolas, veikali.

 

1 komentārs