Simtiem cilvēku pie Krievijas vēstniecības Ukrainā pieprasa Krievijai izbeigt konfliktu

0 Komentāru
Simtiem cilvēku pie Krievijas vēstniecības Ukrainā pieprasa Krievijai izbeigt konfliktu
REUTERS/SCNAPIX

Reaģējot uz konfliktu Kerčas šaurumā, vairāki simti ukraiņu aizvadītajā naktī pulcējušies pie Krievijas vēstniecības Ukrainā, pieprasot nekavējoties pārtraukt kārtējo agresiju. Ukrainas iedzīvotāji pauž bažas, ka konflikts var novest pie kārtējās karadarbības.

Simtiem cilvēku ar automašīnu riepām nobloķējuši ieeju pie Krievijas vēstniecības ēkas. Turot rokā simboliskas papīra laivas, iedzīvotāji pieprasa Krievijas valdībai izbeigt demonstrēt savus spēkus un apdraudēt Ukrainas valsts suverenitāti. Iedzīvotāji norāda, ka jau tā daudz cietusī un ievainotā ukraiņu tauta nepieļaus Ukrainas Austrumu situācijas atkārtošanos.

Krievijas robežapsardzes kuteris vakar vakarā trāpīja diviem nelieliem Ukrains artilērijas bruņu kuteriem un ievainoja divus ukraiņu jūrniekus. Saskaņā ar Ukrainas sniegto informāciju pēc tam kuģus sagrābušas Krievijas īpašo uzdevumu vienības.

Kamēr starptautiskā sabiedrība un Ukraina notikušajā saskata klajus starptautisko tiesību pārkāpumus, Krievijas norāda, ka Ukrainas kuģi nelikumīgi iebraukuši Krievijas teritoriālajos ūdeņos, kas uz laiku slēgti. Krievijas Federālais Drošības dienests solījis drīzumā nākt klajā ar “neapstrīdamiem pierādījumiem”, ka par sadursmēm atbildīga Ukrainas puse.

0 Komentāru