1 komentārs
Sieviete Krievijā atmasko “troļļu” uzņēmumu, kas raksta komentārus internetā
Foto: Laura Henderson/Flickr

“Mēs esam panākuši to, ko vēlējāmies – ieraudzīt šo cilvēku sejas. Viņi ir atzinuši šīs organizācijas eksistenci, atzinuši, ka notiek šāds darbs, piekrituši lietā izvirzītajām prasībām un piekrituši izmaksāt kompensāciju par morālo kaitējumu,” BBC Krievijā pastāstījusi Savčuka.

Tagad bijusī tā dēvētās Sanktpēterburgas “interneta troļļu fabrikas” darbiniece Ludmila Savčuka, kura iesūdzējusi kādreizējo darba devēju tiesā, paziņojusi, ka viņas pretinieki ieradušies tiesā un piedāvājuši izlīgt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Otrdien Sanktpēterburgā lietā pret uzņēmumu Internet Issļedovaņija (Interneta pētījumi) notika tiesas sēde.

Sieviete strādājusi “troļļu” uzņēmumā par apmaksātu interneta komentētāju. Pēc viņas teiktā, viņa šajā darbā stājusies ar mērķi to atmaskot. Tiesā viņa vērsās tādēļ, ka tika atlaista nenorēķinoties pēc tam, kad viņa bija par kompānijas nodarbošanos pastāstījusi medijiem.

”Tas ir liels notikums,” uzskata Savčuka. ”Mēs palikām pie tā, ka tiksimies ar atbildētājiem, iesim uz pārrunām uz viņu biroju Savuškina ielā 55, un tas notiks 30.jūnijā vai 1.-2.jūlijā, precīzi pagaidām nav zināms. Noteikti ņemsim līdzi žurnālistus,” stāstīja Savčuka.

Viņa pavēstīja, ka nākamā tiesas sēde paredzēta 2. jūlijā.

2014. gada decembrī Savčuka ieradās uzņēmumā, lai pieteiktos darbā. Tobrīd jau vairāki mediji bija publicējuši reportāžas par “Interneta pētījumu” darbību.

Kā stāsta Savčuka, ierodoties uz darba interviju, pārliecinājusies, ka laikraksti nav melojuši par apmaksātu politisku komentāru ražošanu šajā uzņēmumā.

Strādāt nācies maiņās, un katra maiņa ilgusi 12 stundas. Katram no darbiniekiem bijis jāuzraksta noteikts skaits komentāru dažādās tīmekļa vietnēs.

Prasītāja strādājusi īpašu projektu nodaļā, kur viņas uzdevums bijis uzrakstīt ne mazāk kā piecus komentārus par politiskām tēmām, kuras Savčukai tikušas paziņotas katras nedēļas sākumā.

Viņas alga bijusi 41 000 rubļu (aptuveni 700 eiro). Oficiāli Savčuka darbā nebija pieņemta, un alga viņai maksāta “aploksnē”.

Pēc atlaišanas viņa nolēmusi dibināt kustību “Informācijas pasaule”, kura cīnīsies pret apmaksātiem interneta komentētājiem jeb tā dēvētajiem troļļiem.

“Starp mums ir gan opozicionāri, gan varas atbalstītāji, taču mēs visi uzskatām, ka tādas informācijas kara metodes nav pieļaujamas,” uzsver Savčuka.

TOP komentāri

  • neticeesi...
    0 0 0

    neticeesi...

    Sjiem ,, Trolljiem " ir speeciiga ietekme uz progresiivu domu izkropljosjanu- ..........

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl