Komentāri
Sieviete iestājas darbā Krievijas “interneta troļļu” uzņēmumā, lai to atmaskotu
Foto: Laura Henderson/Flickr

Krievijas pilsētā Pēterburgā notikusi tiesas sēde, kurā tika spriesta taisnība strīdā starp kādu “interneta troļļu” kompāniju un šīs firmas bijušo darbinieci. Darbiniece apgalvo, ka esot šajā uzņēmumā stājusies darbā, lai atmaskotu “troļļošanu internetā”.

Bijusī tā dēvētās Sanktpēterburgas “interneta troļļu fabrikas” darbiniece Ludmila Savčuka, kura iesūdzējusi kādreizējo darba devēju tiesā, tagad paziņojusi, ka viņas pretinieki ieradušies tiesā un piedāvājuši izlīgt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Otrdien Sanktpēterburgā lietā pret uzņēmumu Internet Issļedovaņija (Interneta pētījumi) notika tiesas sēde.

“Mēs esam panākuši to, ko vēlējāmies – ieraudzīt šo cilvēku sejas. Viņi ir atzinuši šīs organizācijas eksistenci, atzinuši, ka notiek šāds darbs, piekrituši lietā izvirzītajām prasībām un piekrituši izmaksāt kompensāciju par morālo kaitējumu,” BBC Krievijā pastāstījusi Savčuka.

Sieviete strādājusi “troļļu” uzņēmumā par apmaksātu interneta komentētāju. Pēc viņas teiktā, viņa šajā darbā stājusies ar mērķi to atmaskot. Tiesā viņa vērsās tādēļ, ka tika atlaista nenorēķinoties pēc tam, kad viņa bija par kompānijas nodarbošanos pastāstījusi medijiem.

“Tas ir liels notikums,” uzskata Savčuka. “Mēs palikām pie tā, ka tiksimies ar atbildētājiem, iesim uz pārrunām uz viņu biroju Savuškina ielā 55, un tas notiks 30.jūnijā vai 1.-2.jūlijā, precīzi pagaidām nav zināms. Noteikti ņemsim līdzi žurnālistus,” stāstīja Savčuka.

Viņa pavēstīja, ka nākamā tiesas sēde paredzēta 2.jūlijā.

2014. gada decembrī Savčuka ieradās uzņēmumā, lai pieteiktos darbā. Tobrīd jau vairāki mediji bija publicējuši reportāžas par “Interneta pētījumu” darbību.

Kā stāsta Savčuka, ierodoties uz darba interviju, viņa pārliecinājusies, ka laikraksti nav melojuši par apmaksātu politisku komentāru ražošanu šajā uzņēmumā.

Strādāt nācies maiņās, un katra maiņa ilgusi 12 stundas. Katram no darbiniekiem bijis jāuzraksta noteikts skaits komentāru dažādās tīmekļa vietnēs.

Prasītāja strādājusi īpašu projektu nodaļā, kur viņas uzdevums bijis uzrakstīt ne mazāk kā piecus komentārus par politiskām tēmām, kuras Savčukai tikušas paziņotas katras nedēļas sākumā.

Viņas alga bijusi 41 000 rubļu (aptuveni 700 eiro). Oficiāli Savčuka darbā nebija pieņemta, un alga viņai maksāta “aploksnē”.

Pēc atlaišanas viņa nolēmusi dibināt kustību “Informācijas pasaule”, kura cīnīsies pret apmaksātiem interneta komentētājiem jeb tā dēvētajiem troļļiem.

“Starp mums ir gan opozicionāri, gan varas atbalstītāji, taču mēs visi uzskatām, ka tādas informācijas kara metodes nav pieļaujamas,” uzsver Savčuka.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl