Komentāri
Ķīlnieku krīze Sidnejas kafejnīcā beigusies; nogalināts ķīlnieku sagrābējs un viens ķīlnieks
Foto: AFP/SCANPIX

Austrālijas policija iemetusi trokšņu granātas kafejnīcā un iebrukusi tajā, pēc kā vairākas reizes atskanējuši šāvieni. No kafejnīcas ar nestuvēm iznesti septiņi cilvēki. Policija apstiprina, ka triecienā izmantota kaujas munīcija. Pašlaik nav skaidrs, vai apšaudē šāvienus raidījis arī ķīlnieku sagrābējs. Neoficiāla informācija liecina, ka operācija nav noritējusi bez upuriem. Apšaudē dzīvību zaudējis irāņu garīdznieks  un viens no ķīlniekiem.

Iepriekš jau ziņojām, ka policijai izdevies noskaidrot bruņotā vīrieša identitāti, kurš naktī uz pirmdienu, 15.decembri, kādā Sidnejas kafejnīcā sagrābis gūstā aptuveni 40 apmeklētājus un darbiniekus. Likumsargi uzskata, ka uzbrucējs ir irāņu garīdznieks Mans Harons Monis, kurš policijas redzeslokā par vardarbīgiem noziegumiem nonācis jau iepriekš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ķīlnieku krīze Sidnejas kafejnīcā ilga vairāk nekā 16 stundas.

Iepriekš likumsargi ziņoja, ka ķīlnieku krīze ieilgs, un viņi gatavojas ilgstošam aplenkumam.Austrālijas policija paziņojusi, ka paliks pie teroristu ieņemtās ēkas ”tik ilgi, cik nepieciešams”. Uzbrucēji vēl aizvien tur gūstā apmēram 40 cilvēkus.

 

Tagad šī lieta ir “galvenā prioritāte” policijai, paziņojis priekšnieks.

Sarunas ar teroristiem turpinās.

Jau ziņojām, ka Austrālijas lielākajā pilsētā Sidnejā bruņotas personas par ķīlniekiem saņēmušas aptuveni 40 kafejnīcas Lindt apmeklētājus un darbiniekus. Amatpersonas pieļauj, ka uzbrucēji, iespējams, ir grupējuma Islāma valsts kaujinieki.

Kopš ķīlnieku krīzes sākuma patlaban apritējušas aptuveni sešas stundas.

Vietējie mediji ziņo, ka no kafejnīcas izdevies izbēgt trim cilvēkiem, taču tas, cik daudzi cilvēki palikuši kafejnīcā, precīzi nav zināms.

Teroristi izplatījuši paziņojumu, ka pilsētā dažādās vietās izvietoti vēl četri spridzekļi.

Mediju publicētajos video redzams, ka pie kafejnīcas logiem ar aizsietām acīm nostādīti ķīlnieki, kuru rokās redzams melns karogs ar uzrakstiem “Nav cita dieva kā Allāhs, un Muhameds ir Allāha vēstnesis”. Tieši tādus karogus grupējuma Islāma valsts kaujinieki izmantojuši arī uzbrukumos Irākā un Sīrijā.

Policija patlaban evakuējusi Sidnejas Operas namu, ASV konsulātu, augstāko tiesu un citas nozīmīgas ēkas, bloķētas arī visas apkārt esošās ielas.

Lasi vēl