Sidnejā piesaista karaspēku “lokdauna” noteikumu ievērošanas kontrolēšanai

1 komentārs
Sidnejā piesaista karaspēku “lokdauna” noteikumu ievērošanas kontrolēšanai
EPA/SCANPIX

Austrālija, lai palīdzētu nodrošināt “lokdauna” ieviešanu, uz Sidneju nosūtījusi simtiem karavīru, piektdien ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Covid-19 delta paveida uzliesmojums jūnija sākumā ir izraisījis gandrīz 3000 infekciju un novedis pie deviņiem nāves gadījumiem.

Austrālijas Aizsardzības spēku karavīri nedēļas nogalē veiks treniņmācības pirms došanās neapbruņotās patruļās 2. augustā.

Bet daudziem sabiedrības locekļiem ir radies jautājums par to, vai šāda militāra iejaukšanās tiesām ir nepieciešama.

“Lokdauns”, kas Sidnejā būs līdz 28. augustam, liegs cilvēkiem bez nopietna iemesla iziet no savām dzīvesvietām. Neraugoties uz piecu nedēļu ierobežojumiem, saslimušo skaits lielākajā Austrālijas pilsētā turpina izplatīties. Amatpersonas ziņo par piektdien atklātiem 170 jauniem Covid-19 saslimšanas gadījumiem.

Karavīri pievienosies policijas darbiniekiem vīrusa visvairāk skartajās vietās, lai palīdzētu sekot, vai cilvēki ievēro noteikumus, tajā skaitā 10 km ceļošanas ierobežojumu.

Vīrusa uzliesmojums ļoti ir ietekmējis kritiskos darbiniekus un lielas ģimenes, kas dzīvo pilsētas nabadzīgākajās un etniski sašķeltākajās daļās. Šajos nostūros dzīvo aptuveni divi miljoni iedzīvotāju.

Šo rajonu iedzīvotāji gan norāda, ka policijas uzraudzība un ierobežojumi tur ir daudz stingrāki nekā citviet Sidnejā. “Mūsu cilvēki ir vieni nabadzīgākajiem un jau tā jūtas marginalizēti,” pavēstīja vietējais mērs.

Tāpat viņš atgādināja, ka šie cilvēki nevar atļauties samaksāt hipotēku, īrēt vai iegādāties pietiekami daudz pārtikas vai strādāt, un policijas reidi vēl vairāk apgrūtinās šo cilvēku dzīves.

Tāpat citi, kuri noliedz šādu pieņemto lēmumu, uzskata, ka valdībai būtu jāpalielina vakcinēšanas apjomi un palīdzības sniegšana nabadzīgākajām grupām.

Austrālija ar 17% pret Covid-19 vakcinēto pieaugušo cilvēku joprojām atrodas viszemākajā pozīcijā starp OECD dalībvalstīm.

1 komentārs