Komentāri
Sešu dienu laikā Itāliju sasnieguši 11 tūkstoši nelegālo imigrantu
FOTO: SCANPIX

Pēdējo sešu dienu laikā Itāliju pa jūru sasnieguši 11 000 nelegālo imigrantu, paziņojusi krasta apsardze. Bēgļi tikuši izglābti Vidusjūrā un nogādāti Itālijā. Gaidāms, ka vēl simtiem patvēruma meklētāju Itālijā ieradīsies piektdien.

Itālijas jūras spēkiem izdevies atgūt arī itāļu zvejas traleri, kuru bija nolaupījuši Lībijas kaujinieki pie kara pārņemtās valsts krastiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Itāļu jūras spēki un krasta apsardze piektdien izglāba vairāk nekā 300 imigrantu. Viņu vidū bija 45 sievietes un 23 bērni, kuri tika nogādāti Sicīlijas ostā Pocallo.

Glābēji vēsta, ka viena sieviete gājusi bojā un vēl 16 cilvēki tikuši ievainoti, kad citā imigrantu laivā, kurā brauca 90 cilvēki, eksplodējusi degvielas tvertne. Patlaban laiva tiek pavadīta uz Lampedūzu – Itālijai piederošu salu pie Tunisijas, vēsta varasiestādes.

Tikmēr prokuratūra Palermo, Sicīlijā, lūgusi tiesai apcietināt 15 imigrantus, kas apsūdzēti par 12 kristiešu iesviešanu jūrā brauciena laikā no Lībijas. Izmeklētāji ceturtdienas vakarā nopratināja izdzīvojušos un 15 apsūdzētos. “Izmeklēšana ir tikko sākusies,” pavēstīja Palermo prokurors.

Arhibīskaps Džankarlo Perego, kas pārstāv organizācijas, kuras sniedz palīdzību imigrantiem, nodēvējis slepkavības par “traģēdiju traģēdijā”.

Imigrantu pieplūdumu vairo arvien vardarbīgākā un haotiskākā situācija Lībijā, kas liek cilvēkiem bēgt.

Kaut arī simtiem bēgļu gājuši bojā, mēģinot pa jūru sasniegt Eiropu, cilvēktiesību aizstāvji atzīst, ka viņi ir tādā izmisumā, ka ceļā gaidāmās briesmas tos neattur.

Itālijas mediji iepriekš vēstīja, ka cilvēku kontrabandisti pie Lībijas krastiem nolaupījuši zvejas traleri “Arione”. Tomēr jūras spēku pārstāvji vēlāk ziņoja, ka traleri aizvedis, iespējams, Lībijas drošības spēkiem piederošs velkonis. “Mēs varam apliecināt, ka jūras spēku pārstāvji ir uzkāpuši uz itāļu kuģa un pārņēmuši kontroli,” sacīja jūras spēku pārstāvis.

Lībijas varasiestādes bieži aiztur itāļu tralerus, kurus apsūdz nelegālā zvejošanā viņu ūdeņos, bet parasti pēc pārrunām tos atlaiž.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl