Sērijveida spridzināšana ASV – Teksasas štatu pāršalkuši vēstuļbumbu uzbrukumi

0 Komentāru
Sērijveida spridzināšana ASV – Teksasas štatu pāršalkuši vēstuļbumbu uzbrukumi
Foto: Reuters / LETA

ASV Teksasas štatu pāršalkuši vēstuļbumbu uzbrukumi. Jau no marta sākuma štata galvaspilsētā Ostinā sprāguši vismaz pieci spridzekļi, un piesaistītie izmeklētāju simti cer pēc iespējas ātrāk notvert vainīgo.

FIB iesaistījis 350 īpašos aģentus pēc jaunākā sprādziena piegādes uzņēmuma ”FedEx” telpās. Šis ir jaunākais no gadījumiem, kad Ostinas apkaimē eksplodē pasta sūtījumi vai mērķtiecīgi novietoti spridzekļi.

Konkrētā paciņa tika sūtīta uz adresi Ostinā, un pēc tās sprādziena, kur gaisā tika izmestas naglas un šķembas, ievainots viens uzņēmuma darbinieks. Policija un FIB uzskata, ka visi incidenti ir saistīti un jāmeklē viens vainīgais, kuram ir labas zināšanas sprāgstvielu izgatavošanā.

Izmeklētāji publiskajās uzrunās arī vērsušies pie vainīgā, paziņojot, ka vēlas ar viņu ”aprunāties”. Policija piedāvājusi arī 100 000 dolāru lielu atlīdzību par informāciju, kas varētu novest pie vainīgā notveršanas.

Pirmā bumba sprāga 2. martā. Kāds vīrietis sūtījumu ar spridzekli atvēra savās mājās un no gūtajām traumām mira. Pēc nepilnām divām nedēļām vēstuļbumba eksplodēja 17 gadus vecā Dreilena Meisona rokās. Arī viņš zaudēja dzīvību, bet puiša māte, kura stāvēja blakus, guva smagas traumas. Tajā pašā dienā ievainojumus sprādzienā guva arī kāda pensionāre citur pilsētā.

Pirms divām dienām divi vīrieši nakts laikā cieta incidentā Ostinas dienvidos. Šoreiz sprāga bumba, kas tika detonēta, līdz ko tika pārrauta stieple, kas pārvilkta pāri gājēju ceļam. Abi cietušie nopietnā stāvoklī atgūstas slimnīcā.

Daļa Ostinas iedzīvotāju norāda, ka pašlaik dzīvo bailēs iziet no mājas. Arī ar pasta sūtījumiem cilvēki lūgti apieties uzmanīgāk, pirms tam pārliecinoties, vai tie nav aizdomīgi.

“Spridzekļi tiek ievietoti pasta paciņās. Tāpēc vēlreiz – ja jums ir aizdomas par kādu sūtījumu, neveriet to vaļā, zvaniet mūs un ļaujiet mums to apskatīt. Spridzeklis var būt apslēpts dažādās vietās,” vietējos aicina Ostinas policijas priekšnieks Braiens Manlijs.

Sākumā policijai bija aizdomas par uzbrukumiem tieši tumšādainajiem iedzīvotājiem, tomēr pēdējie divi sprādzieni norāda uz pretējo, un, visticamāk, uzbrucējs savus upurus izvēlas nejauši.
0 Komentāru