Sergejs Skripaļs izrakstīts no slimnīcas

1 komentārs
Sergejs Skripaļs izrakstīts no slimnīcas
Foto: Reuters / LETA

No slimnīcas izrakstīts bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs, kurš kopā ar savu meitu Jūlija marta sākumā tika saindēts ar nervus paralizējošu vielu Lielbritānijas pilsētā Solsberi.

“Tās ir fantastiskas ziņas, ka Sergejs Skripaļs ir pietiekami atlabis, lai pamestu Solsberi rajona slimnīcu,” teikts slimnīcas izpilddirektores Karas Čārlzas-Bārksas paziņojumā.

“Šis ir svarīga viņa atlabšanas daļa, kas tagad notiks ārpus slimnīcas,” pavēstīja slimnīcas aprūpes nodaļas direktore Lorna Vilkinsone. Viņa piebilda, ka Skripaļu ārstēšana bija “milzīgs un bezprecedenta izaicinājums”.

Kā norāda slimnīca, konfidencialitāte liedz tai “sniegt detalizētu pārskatu” par Skripaļa un viņa meitas ārstēšanu.

“Tomēr cilvēku ārstēšana, kuriem bijis tik akūti slikti, kuri saindēti ar nervus paralizējošu vielu, prasa viņu stabilizēšanu, uzturēšanu pie dzīvības līdz viņu ķermeņi var saražot vairāk enzīmu, kas var aizvietot saindētos,” teikts slimnīcas paziņojumā.

Jūlija Skripaļa no slimnīcas tika izrakstīta 9. aprīlī un pārvesta uz drošu vietu.

Jau vēstīts, ka 66 gadus vecais Skripaļs un viņa 33 gadus vecā meita Jūlija 4. martā Solsberi pilsētā tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā.

Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”. Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.