Komentāri
Serbijas premjers spiests bēgt no masu slaktiņa piemiņas pasākuma
FOTO: SCANPIX

Serbijas premjerministram Aleksandram Vučičam sestdien nācies bēgt no Srebrenicas slaktiņa memoriāla, jo saniknotais pūlis viņu izsvilpis un sācis apmētāt ar akmeņiem.

Vučičs tikko bija nolicis ziedus pie slaktiņa upuru pieminekļa, kad pūlis sācis skandēt Allahu Akbar (Dievs ir varens) un raidījis Serbijas premjera virzienā akmeņus, liekot viņam bēgšus meklēt patvērumu savu miesassargu aizsegā.

Kā ziņots, Bosnijā sestdien piemin 20.gadskārtu kopš Srebrenicas slaktiņa, kura vērtējums joprojām Balkānos uzkurina kaislības un etniskās nesaskaņas.

1995.gadā serbu spēki Bosnijā-Hercegovinā pārņēma musulmaņu Srebrenicas anklāvu, kuru apsargāja viegli bruņotas nīderlandiešu vienības, kas neizrādīja nekādu pretestību. Vēlāk Srebrenicā tika noslepkavoti aptuveni 8000 musulmaņu vīriešu un zēnu.

Šis slaktiņš tiek uzskatīts par smagāko kara noziegumu, kas Eiropā pastrādāts kopš Otrā pasaules kara.

ANO Starptautiskais kriminālnoziegumu tribunāls bijušajai Dienvidslāvijai (ICTY) 2007.gadā Srebrenicas slaktiņu atzina par genocīdu.

Taču daudzi serbi gan Serbijā, gan Bosnijas-Hercegovinas Serbu Republikā joprojām noliedz, ka Srebrenicā pastrādātās slepkavības būtu uzskatāmas par genocīdu, apgalvojot, ka upuru skaits bijis daudz mazāks un ka liela daļa no vīriešiem patiesībā esot krituši kaujās, nevis tikuši noslepkavoti.

Trešdien, pamatojoties uz Serbijas lūgumu, Krievija, izmantojot savas veto tiesības, bloķēja ANO Drošības padomē Lielbritānijas sagatavoto rezolūciju, kurā Srebrenicas slaktiņš bija pielīdzināts genocīdam, kā arī nosodīta šī genocīda noliegšana.

Vučičs sestdien īsi pirms došanās uz Bosniju, lai piedalītos piemiņas pasākumos, nosodīja “drausmīgo noziegumu”, kas Bosnijas pilsoņkara laikā tika pastrādāts Srebrenicā.

 

Apritot 15. gadskārtai kopš slaktiņa, Serbijas parlaments pieņēma rezolūciju, kurā nosodīja šo noziegumu, bet trīs gadus vēlāk Serbijas prezidents Tomislavs Nikoličs personīgi atvainojās upuru tuviniekiem.

Tomēr līdz pat šai dienai visi serbu līderi, tostarp Vučičs atsakās Srebrenicas slaktiņu pielīdzināt genocīdam.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl