1 komentārs

Balkānu valsts Serbija šajās dienās šķērso kādu zīmīgu politisku robežšķirtni. Valsts prezidents premjera amatam nominējis sievieti, turklāt tādu, kas neslēpj savu netradicionālo seksuālo orientāciju.

Nosaucot Anu Brnabiču par iespējamo nākamo premjerministri, Serbijas prezidents neslēpa, ka ir gatavs ne tikai uzslavām, bet arī kritikai par savu izvēli. Viņa izraudzītā kandidāte politikā ienāca vien pirms nepilna gada, neslēpjot savu seksuālo orientāciju, un kopš augusta Brnabiča strādā valdībā kā publiskās administrācijas ministre.

Serbija līdz ar šo lēmumu varētu kļūt par pirmo valsti Balkānos, kurā premjere ir sieviete, turklāt – lesbiete. Par viņas kandidatūru vēl jābalso parlamentam.

Ana Brnabiča
Serbijas premjerministres amata kandidāte

Vēlos vēlreiz pateikties prezidentam, kurš ir izrādījis lielu uzticību maniem spēkiem. Esmu lepna un arī ļoti aizkustināta par šo lēmumu.

Parlaments par Brnabičas kandidatūru balsos nākamnedēļ. Ja lēmums būs pozitīvs, viņai amats jāieņem jau tuvāko nedēļu laikā. Paredzams, ka spiedienu uz serbu deputātiem izdarīs gan baznīca, gan ultra nacionālisti.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl