Serbijas premjerministra amatam pirmoreiz valsts vēsturē izvirzīta sieviete, kas atklāti atzinusi savu homoseksualitāti

1 komentārs
Serbijas premjerministra amatam pirmoreiz valsts vēsturē izvirzīta sieviete, kas atklāti atzinusi savu homoseksualitāti
REUTERS/LETA

Balkānu valsts Serbija šajās dienās šķērso kādu zīmīgu politisku robežšķirtni. Valsts prezidents premjera amatam nominējis sievieti, turklāt tādu, kas neslēpj savu netradicionālo seksuālo orientāciju.

Nosaucot Anu Brnabiču par iespējamo nākamo premjerministri, Serbijas prezidents neslēpa, ka ir gatavs ne tikai uzslavām, bet arī kritikai par savu izvēli. Viņa izraudzītā kandidāte politikā ienāca vien pirms nepilna gada, neslēpjot savu seksuālo orientāciju, un kopš augusta Brnabiča strādā valdībā kā publiskās administrācijas ministre.

Serbija līdz ar šo lēmumu varētu kļūt par pirmo valsti Balkānos, kurā premjere ir sieviete, turklāt – lesbiete. Par viņas kandidatūru vēl jābalso parlamentam.

Ana Brnabiča
Serbijas premjerministres amata kandidāte

Vēlos vēlreiz pateikties prezidentam, kurš ir izrādījis lielu uzticību maniem spēkiem. Esmu lepna un arī ļoti aizkustināta par šo lēmumu.

Parlaments par Brnabičas kandidatūru balsos nākamnedēļ. Ja lēmums būs pozitīvs, viņai amats jāieņem jau tuvāko nedēļu laikā. Paredzams, ka spiedienu uz serbu deputātiem izdarīs gan baznīca, gan ultra nacionālisti.

1 komentārs