Septiņu bērnu mātei Krievijā draud 20 gadu cietumsods un apsūdzība dzimtenes nodevībā

4 komentāri
Septiņu bērnu mātei Krievijā draud 20 gadu cietumsods un apsūdzība dzimtenes nodevībā
FOTO: SCANPIX

Kāda septiņu bērnu māte Krievijā apcietināta pēc tam, kad informējusi Ukrainas vēstniecību par autobusā dzirdētu sarunu, kurā Krievijas karavīri runājuši par misiju Ukrainas austrumos. Viņai izvirzīta apsūdzība valsts nodevībā, kas draud ar iespaidīgu cietumsodu.

Svetlana Davidova tika arestēta pagājušo trešdien savā dzīvoklī Vjazmas pilsētā, apmēram 300 kilometrus no Maskavas. Viņas noziegums – zvans Ukrainas vēstniecībai, lai izstāstītu par to kā Krievijas karavīri autobusā runājuši par misiju Ukrainas austrumos uz kurieni viņiem jādodas, pārģērbtiem par separātistiem.

Rajonā, kur atrodas viņas dzīvesvieta, atrodas arī armijas daļa, tāpēc karavīri sabiedriskajā transportā nav retums. Viņas vīrs stāsta, ka deviņus mēnešus pēc šī zvana, pāra dzīvesvietu apciemojuši nelūgti viesi.

”Kad es atvēru durvis, tur bija policists un tajā pašā brīdī no abām pusēm dzīvoklī ielauzās cilvēki īpašās uniformās. Viņi pat nenosauca savus vārdus, nelūdza atļauju, vienkārši iegrūda mani dzīvoklī un bļāva lai nomierinos,”  stāsta vīrietis.

Tad varas pārstāvji arestējuši viņa sievu un devušies prom. Aizturētās sievietes vīrs stāsta, ka viņa dzīvesbiedre darbojusies komunistu partijā, aktīvi iesaistījusies politiskos notikumos, tai skaitā tuvējā meža glābšanā no izciršanas.

Tikmēr septiņi bērni šī telefona zvana dēļ ir palikuši bez mātes.

Svetlanai Davidovai ir izvirzīta apsūdzība valsts nodevībā. Lai gan viņai ir valsts nodrošināts advokāts, juridisko palīdzību piedāvājusi arī nevalstiskā cilvēktiesību organizācija Memoriāls. Ja viņa tiks notiesāta, viņai draud 20 gadus ilgs cietumsods.

4 komentāri