Separātistu rindās karo jau aptuveni 50 brīvprātīgo no Latvijas

1 komentārs
Separātistu rindās karo jau aptuveni 50 brīvprātīgo no Latvijas
FOTO: SCANPIX

Jaunkrievijā separātistu rindās cīnās aptuveni 50 brīvprātīgie no Latvijas, tā portālam Vesti Segodņa paziņojis nacionālboļševiks Beness Aijo, kurš separātistiem pievienojies pērnā gada beigās. 

”Visi, kas ieradušies Donbasā ir brīvprātīgie. Patrioti! Mēs, jaunie, sarkanie latviešu strēlnieki, šeit esam jau aptuveni 50 cilvēki. Krievi, latvieši un citu tautību pārstāvji. Lielākā daļa Latvijas pilsoņi, tāpat kā es. Šeit runā, ka Latvijā par Donbasa aizstāvēšanu var ”iesēdināt” pat uz 10 gadiem. Es pagaidām atgriezties negrasos,” portālam pavēstīja Beness Aijo.

Viņš arī norādīja, ka Donbasā ieradušies daudz brīvprātīgo no Rietumvalstīm.

Jau ziņots, ka nacionālboļševiks Aijo, kurš ir apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu, ir aizbēdzis no Latvijas un uz gadu noslēdzis līgumu ar pašpasludinātās Luhanskas tautas republikas armiju, kuru Latvija uzskata par teroristisku organizāciju. To laikrakstam Vesti apliecinājis pats nacionālboļševiks.

Valsts policija pagājušā gada nogalē konstatēja, ka Aijo ir pārkāpis drošības līdzekli un neatrodas savā dzīvesvietā, un par šo faktu informēja tiesu, kurai būs jāpieņem turpmākie lēmumi.

Aijo kā drošības līdzekļi bija piemērota policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts. Šos drošības līdzekļus kontrolēja Valsts policija.

4. februārī bija paredzēta tiesas sēde, kurā apsūdzēts Aijo, un, ja viņš uz to neierastos attaisnojošu iemeslu dēļ, tad prokuratūra un tiesa kā pašreizējais procesa virzītājs varētu lemt par tālākiem pasākumiem saskaņā ar likumu.

Likums paredz vairākas iespējas, kā tiesai rīkoties, ja apsūdzētais izvairās no tiesas, proti, likt viņu atvest piespiedu kārtā, piemērot apcietinājumu un izsludināt viņu meklēšanā. Tāpat var iztiesāt krimināllietu apsūdzētā prombūtnē, un to var darīt, ja apsūdzētā atrašanās vieta nav zināma vai arī viņš atrodas ārvalstī un ierašanos tiesā nav iespējams nodrošināt.

Prokuratūra uzskata, ka apsūdzētais dažādās tīmekļa vietnēs ievietoja savus paustos izteikumus, kā arī izplatīja materiālus, aicinot vardarbīgi gāzt pastāvošo varu Latvijā un likvidēt Latvijas valstisko neatkarību, kā arī vairākkārtīgi aicinājis graut Latvijas teritoriālo vienotību.

Tikmēr Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) turpina pārbaudi par Aijo saistībā ar iespēju atņemt viņam Latvijas pilsonību par brīvprātīgu iesaistīšanos citas valsts militārā organizācijā.

TOP komentāri

  • Tālivaldis
    0 0 0

    Tālivaldis

    Tiem visiem ir jāatņem pilsonība (ja tāda ir) un jāliedz atgriezties Latvijā. Sākot ar pašu Benešu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl