Separātistu aplenkto pilsētu iedzīvotāji Ukrainā dzīvo bunkuros artilērijas apšaužu dēļ

3 komentāri
Separātistu aplenkto pilsētu iedzīvotāji Ukrainā dzīvo bunkuros artilērijas apšaužu dēļ
(Foto: LETA)

Drīz apritēs gads kopš karadarbības sākuma Ukrainas austrumos. Tās laikā savas mājas ir pametuši desmitiem tūkstoši cilvēku, taču ne visi spējuši aizbraukt. Tiem, kuri ir palikuši, jāpielāgojas dzīvei ļoti skarbos apstākļos.

Kaujām Ukrainas austrumos turpinoties jau mēnešiem, visgrūtāk dzīvei skarbajos apstākļos ir piemēroties vēl neizbraukušajiem iedzīvotājiem. Īpaši Ukrainas austrumu pilsētā Debaļcevā, kur tie, kas nav paspējuši laikus pilsētu pamest, par savām mājām nu ir spiesti saukt pazemes bunkurus. Tur viņi regulāri slēpjas, kad pilsētu apšauda ar smago artilēriju. Taču apšaudes Debaļcevē nu ir kļuvušas par ikdienu, un noputējušais un tumšais vietējās mākslas skolas pagrabs ir kļuvis par viņu pastāvīgo dzīves vietu.

”Tagad šīs ir mūsu mājas. Mēs šeit esam 16 cilvēki. Esam šeit kopš 19. janvāra. Viņi aplenca pilsētu ar Grad raķetēm, mēs uz šejieni pārcēlāmies un kopš tā laika esam joprojām šeit, tā stāsta vietējais iedzīvotājs Jurijs.

Vietējā policija iedzīvotājiem ik dienu iedzīvotajiem nes pārtiku un ūdeni. Tāpat policija bunkuru ir

Kā skaidro bunkuros mītošie – viņiem fiziski vairs neesot iespēja pilsētu pamest. Prokrieviskie separātisti ir pilsētu nobloķējuši un apšaudes ir dzirdamas katru dienu. Taču, ja viņiem arī būtu iespēja aizbraukt – ne visi to nedarīti. Neesot tik viegli pamest savas dzimtās mājas, ja cilvēkiem šeit ir darbs, vai ir jāgādā par slimajiem vecākiem, skaidro vietējie.

Debaļceva ir galvenais dzelzceļa un ceļu krustojums Ukrainas austrumos. Tai tuvumā esošajā Vuhlehirskā nemiernieki ir aplenkuši valdības spēku garnizonu un atslēguši ūdens un elektrības.

3 komentāri