Separātistiem neizdodas ieņemt Doņeckas lidostu

0 Komentāru
Separātistiem neizdodas ieņemt Doņeckas lidostu

Aizvadītajā naktī separātisti trīs reizes uzbrukuši Ukrainas karavīriem Doņeckas lidostā, Pavlopolē un Nikišinā. Kaujās izmantoti strēlnieku ieroči un zenītraķešu sistēma ”Grad”, tomēr uzbrucēji nav guvuši panākumus un Ukrainas karavīri ir veiksmīgi atvairījuši uzbrukumus.

Ukrainas varas iestādes tomēr ziņo, ka uzbrukumos ukraiņu karavīri zaudējuši divus cilvēkus. Par zaudējumiem separātistu rindās ziņu nav.

Tikmēr Ukrainas brīvprātīgo bataljona ”Donbass” komandieris Semens Semčenko, komentējot nepārtrauktos separātistu uzbrukumus Doņeckas lidostai, norādījis, ka lidostas ēka un teritorija ir kļuvusi par sava veida simbolu Ukrainas armijas cīņai pret separātistiem reģionā. Taču viņš nenoliedz, ka lidostai ir arī ārkārtīgi liela stratēģiskā nozīme. ”Lidostā Ukrainas armija varēs nosēdināt savus lidaparātus. Lai arī daļa skrejceļu pašlaik ir izpostīti, tomēr tos iespējams salabot. Lai pilnībā iznīcinātu lidostu, ir jāveic ārkārtīgi vērienīgi spridzināšanas darbi, kas separātistiem pašlaik nav pa spēkam, jo ukraiņu karavīri vēl arvien veiksmīgi notur lidostu.”

Tikmēr sociālajos tīklos aizvien biežāk parādās ziņas, ka pat krievu algotņi – elitāru kaujas vienību karavīri ļoti nelabprāt iesaistās cīņās par lidostu, jo separātistu komandieru kauju vadīšanas prasmes esot ļoti kritiski vērtējamas.  ”100 cilvēku sastāvā gribējām ieņemt lidostu. Pēc apšaudes palikām 60. Komandieri lika mums palikt vienā no termināliem, taču, ņemot vērā apstākļus, nepaklausījām pavēlei. Un ļoti labi – pēc brīža pāri minētajām terminālim sāka birt mīnmetēju lietus. Stāvējām netālu un apskāvāmies, jo palikām dzīvi,” sociālajos tīklos raksta kāds krievu algotnis.

0 Komentāru