Separātisti un Ukrainas armija apmainās ar gūstekņiem

Pievienot komentāru
Separātisti un Ukrainas armija apmainās ar gūstekņiem
Foto: REUTERS/SCANPIX

Ukrainas armija un prokrieviskie separātisti svētdienas vakarā veikuši otro gūstekņu apmaiņu. Katra no konfliktējušajām pusēm atguvusi 28 cilvēkus.

Ukrainas austrumos gūstekņu apmaiņa notiek saskaņā ar noslēgto pamieru, kas gan regulāri tiek pārkāpts. Gūstekņu apmaiņa notikusi netālu no Doņeckas, kuru kontrolē separātisti. Notiekošajam līdzi sekoja starptautiskie novērotāji.

Iepriekšējā gūstekņu apmaiņā, kas notika sestdienas vakarā, katra no konfliktējušajām pusēm atguva 38 cilvēkus.

Precīzs skaits, cik daudz cilvēku joprojām atrodas gūstā, nav zināms.

Starptautisko novērotāju skaits Ukrainā tuvākajā laikā tiks palielināts vismaz sešas reizes, paziņojis EDSO ģenerālsekretārs.

Tikmēr Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome paziņojusi, ka Ukraina neatvilks karspēku no frontes līnijas, ja pretēji miera plāna nosacījumiem tā netiks pārtraukta.

Jau ziņots, ka aizvadītajās brīvdienās Maskavā un citās Krievijas pilsētās norisinājās proteta akcija par mieru Ukrainā. Pasākumā piedalījās tūkstošiem cilvēku, tostarp arī zināmi Krievijas politikas opozīcijas pārstāvji. Akciju izmantoja arī prokremliski orientēti spēki un separātistu atbalstītāji, kas organizēja savu pasākumu paužot atblastu Kremļa politikai, kā arī neminstinājās uzsākt atklātu konfliktu ar miera demonstrācijas dalībniekiem.