Separātisti nežēlīgi ar mīnām apšauda cilvēkus, un paziņo par uzbrukumu Mariupolei

0 Komentāru
Separātisti nežēlīgi ar mīnām apšauda cilvēkus, un paziņo par uzbrukumu Mariupolei
(Foto: LETA)

Šodien noticis īpaši nežēlīgs uzbrukums Ukrainas ostas pilsētai Mariupolei, kurā gājuši bojā vismaz 20 cilvēki, bet vairāki desmiti ir ievainoti. Sākotnēji separātisti noliedza, ka būtu atbildīgi par uzbrukumu, taču dienas gaitā Doņeckas tautas republikas līderis Aleksandrs Zaharčenko, uzņemoties atbildību par iepriekš notikušo pilsētas apšaudi, pavēstīja, ka sākts uzbrukums Ukrainas valdības spēku kontrolētajai Mariupolei.

Upuru skaits iespējams būs vēl lielāks, jo dienas laikā turpināja pienākt ziņas par jauniem bojā gājušajiem. Prokrieviskie separātisti, izmantojot reaktīvo mīnmetēju iekārtas Grad, apšaudījuši pilsētas dzīvojamos rajonus. Pēc Ukrainas varas iestāžu teiktā bandīti turpina terorizēt Donbasa iedzīvotājus, jo raķetes tika raidītas, lai mērķtiecīgi apšaudītu civiliedzīvotājus.

”Spriežot pēc postījumiem un atrastajām raķetēm, kas šautas no  raķešu palaišanas sistēmas Grad, jāsecina, ka tika izmantotas vismaz trīs Grad iekārtas. Raķetes tika raidītas tieši uz civiliedzīvotājiem, apšaudot Mariupoles dzīvojamos rajonus. Tas pierāda, ka kaujinieki nav atteikušies no apņemšanās destabilizēt situāciju,” norāda Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes pārstāvis Andrijs Lisenko.

Pēc Mariupoles apšaudes tika pieņemts lēmums evakuēt cilvēkus no pilsētas austrumiem uz rietumu rajoniem. Mariupolē dzīvo aptuveni pusmiljons cilvēku, un tā atrodas stratēģiski svarīgā vietā starp teroristu kontrolētajiem Ukrainas austrumiem un Krievijas anektēto Krimu. Latvija stingri nosodījusi šīsdienas vardarbības aktu un izteikusi līdzjūtību ukraiņu tautai.

0 Komentāru