Separātisti Doņeckā ar varu piespiež vietējos iedzīvotājus karot viņu pusē

0 Komentāru
Separātisti Doņeckā ar varu piespiež vietējos iedzīvotājus karot viņu pusē
(Foto: LETA)

Bruņotās bandas Doņeckas apgabalā izvērsušas piespiedu mobilizāciju vietējo iedzīvotāju vidū, sestdien paziņoja Ukrainas Drošības un aizsardzības padomes pārstāvis.

“Kaujinieki izvērsuši steidzamu piespiedu mobilizāciju iedzīvotāju vidū vairākos Doņeckas apgabala rajonos,” brīfingā paziņoja pārstāvis.
Viņš arī pavēstīja, ka pagājušajā nedēļā bez Kijevas ziņas Ukrainā iebraukušais Krievijas “humānās palīdzības” konvojs atvedis trenažierus kaujinieku mācīšanai dažādās militārās jomas specialitātēs un aprīkojumu mācību poligonam, kuru bruņotās bandas gatavojas ierīkot Donbasa teritorijā.

Kā piektdien pavēstīja Ukrainas organizācijas “Informatīvā pretošanās” vadītājs Dmitro Timčuks, pēdējo dienu laikā Donbasā izveidotās Krievijas spēku un kaujinieku grupas ir gatavas sākt aktīvu darbību.

“Krievijas-teroristisko spēku taktisko triecienvienību grupu izveide operatīvas nozīmes rajonos ir pabeigta, un tās ir gatavas uzsākt aktīvu darbību,” norādījis Timčuks. “Tiek veidotas rezerves un otrie ešeloni. Tiek arī uzkrāti tehniskie materiāli. Pabeigtas galvenās izlūkošanas operācijas un noteikti artilērijas mērķi – Ukrainas karaspēka pozīcijas, kontrolpunkti un bāzes nometnes, tiek veikta papildus izlūkošana un precizēti dati apšaudei.”

Pēc Timčuka sniegtās informācijas, Doņeckā, Šņižnē un Makijivkā kaujinieku vidū izplatās baumas par drīzu Krievijas-teroristisko spēku uzbrukumu. “Petrovskas rajonā Doņeckā kaujinieki pie frontes līnijas gatavo smagos ieročus. Dzīvā spēka un munīcijas pārvešanai tiek izmantotas arī automašīnas, kas atņemtas vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem.”

0 Komentāru