Komentāri
Separātisti Austrumukrainā atvelk tankus no frontes līnijas
FOTO: SCANPIX

Kamēr Kremļa uzmanība pievērsta Sīrijai, no Ukrainas austrumiem pienāk piesardzīgi optimistiskas ziņas. Pamieram kļūstot stabilākam, prokrieviskie kaujinieki sākuši atvilkt tankus no Donbasa frontes līnijas.

Tomēr lielvalstu sarunas par Ukrainas nākotni nedēļas nogalē kārtējo reizi beigušās bez rezultāta. Skaidrs kļuvis vien tas, ka līdz šā gada beigām pamiera nosacījumi nebūs izpildīti.

Ukrainas austrumos nedēļas nogalē atkal bija redzamas masīvas tanku kolonnas. Tomēr šoreiz tās brauca Krievijas virzienā.

Prokrieviskie separātisti paziņojuma, ka viņi sākuši atvilkt smago un arī vieglo bruņutehniku no frontes līnijas. Turklāt šoreiz to apliecināja arī neatkarīgie novērotāji.

Par ieroču atvilkšanu paziņoja arī Ukrainas puse. Tai vajadzēšot 41 dienu šā uzdevuma izpildīšanai. Tā sauktā Normandijas četrinieka sanāksmē Francijā par to paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Jāpiebilst, ka Minskas pamiera vienošanās, ko teorētiski jāizpilda līdz gada beigām, faktiski novērstu iespēju, ka konflikts Ukrainas Austrumos tiek iesaldēts.

Vienošanās paredz gan starptautiski uzraudzītu vēlēšanu norisi Krievijas kontrolētajās teritorijās, gan to, ka Ukrainas valdība atgūst kontroli pār to robežas daļu, kurā šobrīd saimnieko kaujinieki. Tomēr Vācijas, Francijas, Krievijas un Ukrainas līderu sarunas par vienošanās izpildi šajā nedēļas nogalē izgāzās.

Sarunu dalībniekiem nācās oficiāli atzīt, – līdz šā gada beigām Minskas pamiera prasības netiks izpildītas.

Lasi vēl