Komentāri
Separātisti Ukrainā apšaudījuši skolu un mikroautobusu; Dzīvību zaudējuši 10 cilvēki
FOTO: SCANPIX

Pirmajā skolas dienā, kas Ukrainas austrumos izpostīto skolu dēļ, notiek mēnesi vēlāk nekā ierasts, Doņeckā prokrieviskie separātisti apšaudījuši skolu un maršruta mikroautobusu. Abās apšaudes vietās  gājuši bojā desmit cilvēki.

Mācību gads nemiernieku kontrolētajos Doņeckas un Luhanskas reģionos sākās par vienu mēnesi vēlāk, jo daudzas skolas – mēnešiem ilgo kauju laikā bija izpostītas. Makivkas pilsētā netālu no Doņeckas pirmo mācību dienu bērni sagaidīja dziedot dziesmas un piedaloties skolas gada atklāšanas ceremonijā.

Pirmklasnieku vecāki norādīja, ka šogad uz skolu bija ieradušies daudzkārt mazāk skolēnu nekā citos gados.

Tikmēr prokrieviskie kaujinieki veikuši apšaudes pilsētas apkaimē. Kaujinieku raidītais šāviņš nokrita aptuveni piecus metrus no 57. skolas Kievskijas apgabalā Doņeckā, kur tobrīd atradās 238 cilvēki, paziņojusi Kijevas kontrolētā pilsētas administrācija. Pēc viņu sacītā šāviņš tika raidīts no raķešu palaišanas sistēmas. Gāja bojā četri cilvēki, bet astoņi ir ievainoti. Skolēnu cietušo vidū nav. Šāviņš trāpīja skolas spēļu laukumā, kurā tobrīd atradās bērnu vecāki un skolotāji.

Dažas ielas tālāk kaujiniekiem apšaudot maršruta mikroautobusu, dzīvību zaudēja vēl seši cilvēki, bet vēl viens ir ievainots. Pēc notikušā pārbaudīt notikušā apstākļus abās vietās ieradās EDSO starptautiskie novērotāji un nemiernieki. Prokrieviskie separātisti uz šo brīdi kontrolē lielāko daļu Doņeckas pilsētas un pēdējās dienās vairākos uzbrukumos ir mēģinājuši ieņemt arī lidostu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl