Šausminošā traģēdija Krievijā: izdegusī ēka draud brukt, bojā gājuši vismaz 64 cilvēki

0 Komentāru
Šausminošā traģēdija Krievijā: izdegusī ēka draud brukt, bojā gājuši vismaz 64 cilvēki
AFP/LETA

Krievijā piedzīvota šausminoša traģēdija. Vismaz 64 cilvēki, tostarp daudzi bērni, ir gājuši bojā ugunsgrēkā, kas vakar izcēlās kādā lielveikalā un atpūtas kompleksā Sibīrijas pilsētā Kemerovā.

Liesmas pārņēma tirdzniecības centru svētdienas pēcpusdienā, kad tas bija pilns ar cilvēkiem, tostarp – ģimenēm ar bērniem.

Tiek uzskatīts, ka ugunsgrēks sācies ēkas augšējos stāvos, kur atrodas kinoteātris un bērnu izklaides zona.

Lai arī reģiona gubernatora vietnieks pieļāvis, ka ugunsgrēka iemesls ir šķiltavas, kuras bijušas līdzi kādam bērnam batutu laukumā, Krievijas mediji sliecas atbalstīt versiju, ka vainojama elektroinstalācija – kas ir ierasts traģisku ugunsgrēku cēlonis Krievijā.

Jau izskanējušas bažas par to, vai lielveikala evakuācijas izejas vispār bijušas piemērotas šāda mēroga ārkārtas situācijai. Kāds Kemerovas reģiona politiķis paziņojis, ka tās bijušas aizslēgtas, bet ēkā ierīkotā ugunsdzēsības sistēma neesot darbojusies.

Šis ir pats traģiskākais ugunsgrēks, kas piedzīvots Krievijas teritorijā kopš Padomju Savienības sabrukuma, un to apdzēst izdevās tikai pirmdien no rīta.

Izdegusī ēka draud sabrukt, tāpēc glābšanas dienestiem vēl nav izdevies noskaidrot to cilvēku likteni, kas šobrīd tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. Kemerovā, kas ir ogļrūpniecības reģiona centrs, cilvēki stāv rindās, lai nodotu asinis. Pilsētā izsludinātas trīs dienu sēras.

0 Komentāru