Komentāri

Kādā no Saūda Arābijas stadioniem norisinājās futbola spēle, kurā sacentās futbola klubi “Al-Ahli” un “Al-Batin”. Šī spēle iegājusi valsts vēsturē, jo tās laikā pirmo reizi sievietēm atļauts ienākt stadionā un vērot spēli klātienē, speciāli nozīmētos ģimeņu sektoros.

Kā vēsta britu laikraksts “The Guardian”, sievietes, kuras atbalsta un seko līdzi futbolam, bija tērpušās fanu atribūtikā un aizņēma gandrīz visas tām paredzētās sēdvietas Karaļa Abdullas Sporta pilsētas stadionā. Tomēr ieeja stadionā sievietēm un ģimenēm bija atsevišķa.

Šīs būtiskās pārmaiņas veidotas reformu ietvaros, ko organizē karaļvalsts kroņprincis.

Kāda futbola spēles apmeklētāja ziņu aģentūrai “Agence Frace-Press” norādījusi, ka viņa šo futbola spēli  vērojusi ar lielu lepnumu un azartu. Tāpat sieviete paudusi, ka pārmaiņas ir kā pagrieziena punkts virzībai uz sieviešu labklājību. Sieviete ir lepna, ka ir daļa no lielajām pārmaiņām.

Arī citas sievietes norādījušas, ka ir patiesi priecīgas par notiekošajām reformām un par valsts centieniem veidot civilizētus pasākumus, ko piekopj citas pasaules valstis.

Saūda Arābijas valdība nozīmējusi arī nākamās divas futbola spēles, kuras klātienē varēs vērot sievietes. Pārējie valsts futbola stadioni sievietes varētu uzņemt jau nākamajā sezonā. Tiek prognozēts, ka arī atsevišķas kafejnīcas un lūgšanu istabas būs pieejamas sieviešu dzimuma pārstāvēm.

Futbola klubs “Al-Ittihad” cītīgi gatavojas spēlei jauktas fanu publikas priekšā. Šis klubs sociālajos medijos ir publicējis attēlu ar sievietes seju, kas klāta kluba krāsās. Tāpat futbola kluba pārstāvji norādījuši, ka “Al-Ittihad” fani – gan sievietes, gan vīrieši – ir kluba atbalsts, un panākumi nav sasniedzami bez šo cilvēku kopā sanākšanas.

Ziņas par to, ka sievietēm būs iespēja apmeklēt futbola spēles, parādījās 2017. gada oktobrī. “Sporta iestādes ir nodrošinājušas visu, kas ģimenēm radītu pievilcīgu sporta vidi un nodrošinātu visu, kas nepieciešams viņu privātuma nodrošināšanai,” sacīja valsts sporta vadošās iestādes.

Tāpat vēstīts, ka pavisam nesen sievietēm dota iespēja vadīt automašīnu. Šie divi nozīmīgie notikumi ir pēdējie jaunumi no sociālās reformas, ko vada kroņprincis Muhameds bin Salmans.

Lasi vēl