Saūda Arābijas karaļa kaprīzes dēļ slēgta publiskā pludmale Francijā

Komentāri
Saūda Arābijas karaļa kaprīzes dēļ slēgta publiskā pludmale Francijā
Foto: EPA / LETA

Francijā vairāk nekā 120 tūkstoši cilvēku parakstījuši petīciju pret varasiestāžu lēmumu uz trim nedēļām slēgt publisko pludmali Saūda Arābijas karaļa Salmana atvaļinājuma dēļ.

Karalis ar aptuveni tūkstoš cilvēku lielu pavadošo personālu uzturas villā un vairākās viesnīcās pie pludmales, tādēļ, lai netraucētu viņa atvaļinājumam, varasiestādes nolēma slēgt publisko pludmali. Likums nosaka, ka Francijas pludmales ir publisks īpašums, tādēļ petīcijas parakstītāji pieprasa, lai valsts nodrošina likumā paredzētās vienlīdzīgās tiesības visiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Lēmums vietējos ir izraisījis plašu sašutumu. Mēs gribam, lai mūs sadzird. Tādēļ esam uzsākuši parakstu vākšanu. Esam jau savākuši vairāk nekā 120 000 parakstu, tas liecina, ka tā nav tikai vietējo problēma. Šeit uz kārts ir liktas nozīmīgas vērtības – pirmkārt, vienlīdzība,” norāda Valori kanclers Žans Noels Falko.

Tāpat vietējos neapmierina arī pēkšņie būvniecības darbi. Lai karalim nebūtu jākāpj uz savu kalna villu un tā vietā viņš varētu pārvietoties ar jaunuzbūvētu liftu, daļa pludmales tika izbetonēta.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl