Saūda Arābija sola mazināt oglekļa emisijas daudzumus

1 komentārs
Saūda Arābija sola mazināt oglekļa emisijas daudzumus
SIPA/SCANPIX

Nedēļu pirms pasaules līderi tiekas Glāzgovā, Apvienotajā Karalistē, Klimata pārmaiņu jeb COP26 samitā, kur ar skaļiem paziņojumiem klajā nākusi Saūda Arābija par to, ka valsts mērķis ir līdz 2060. gadam sasniegt siltumnīcefekta gāzu emisiju “nulles līmeni”, vēsta TV3 Ziņas.

Nedēļu pirms galvenās pasaules līderu klimata konferences, uz reģionālas nozīmes sanāksmi par šo pašu tēmu pulcējās arābu valstu pārstāvji. Saūda Arābija sola piekopt krietni zaļāku politiku, nekā līdz šim. Paziņojums gan attiecas tikai uz Saūda Arābijas centieniem savas valsts robežās, un tas neietekmē tās agresīvās investīcijas naftas ražotnē un fosilā kurināmā eksportā uz Āziju un citiem reģioniem

Muhameds bin Salmans, Saūda Arābijas kroņprincis

“Es priecājos uzsākt iniciatīvu enerģētikas jomā, kuras rezultātā līdz 2030. gadam ik gadu oglekļa emisijas samazināsies par 278 miljoniem tonnu, un tas nozīmē brīvprātīgu samazinājumu par vairāk nekā divkāršu karalistes noteikto mērķu sasniegšanai! Šī iniciatīva nozīmē samazināt enerģijas patēriņu, palielināt ražošanas efektivitāti un ieguldīt jaunos enerģijas avotus, piemēram, ūdeņraža tehnoloģijās.”

Konferencē ar video uzrunu uzstājās Velsas princis Čārlzs, kurš ir dedzīgs zaļās domāšanas un dzīvesveida aizstāvis. Britu karaļnama pārstāvis atzinīgi novērtēja Saūda Arābijas līderu lēmumu, un runu bija pieskaņojis īpaši musulmaņu auditorijai.

Čārlzs, Velsas princis

“Islāma pasaule ir viena no lielākajām cilvēcei pieejamo uzkrāto gudrību un zināšanu glabātājām. Ja es to pareizi saprotu, Korāns māca, ka Dievs mūs ieceļ par saviem Zemes pārvaldniekiem, kas izskaidro veco nomadu teicienu, ka labākā no visām mošejām ir pati daba. Tāpēc esiet uzticīgi, nodrošinot, ka mūsu vienīgā globālā oāze plaukst un paliek dzīva!”

Zinātnieki apgalvo, ka saglabāt globālo sasilšanu robežās zem pusotra grāda pēc Celsija ir vislabākais veids, kā pasargāt planētu no klimata pārmaiņu bīstamās ietekmes. Taču patlaban pasaule nevirzās uz šo mērķi un globālā temperatūra pieaug.

Saskaņā ar Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes jaunāko ziņojumu, globālā sasilšana palielina un dažos gadījumos neatgriezeniski maina nokrišņu daudzumu, okeānus un vējus visos pasaules reģionos. ES un visā pasaulē notiek biežāki un intensīvāki ekstrēmi laikapstākļu notikumi, kā piemēram, karstuma viļņi, plūdi un meža ugunsgrēki.

1 komentārs