Komentāri
Saūda Arābijā ar nāvi sodīti 47 cilvēki, kurus vaino ar līdzdarbošanos terorismā
Foto: AFP / LETA

Saūda Arābijā ar nāvi sodīti 47 cilvēki, kurus vainoja par saistību ar terorismu. Ar nāvi sodīto vidū ir arī pazīstams šiītu garīdznieks, kura nāve visticamāk raisīs plašus protestus un nemierus.

Ar nāvi sodītais 55 gadus vecais šiītu garīdznieks Nimrs al Nimrs bija viens no redzamākajiem atbalstītājiem pret valdību vērstajos protestos 2011.gadā. 2012.gadā viņu par aktīvo politisko nostāju arestēja.  Tas izraisīja vairāku dienu ilgus nemierus. Arī šodien cilvēki pulcējušies ielās, lai izteiktu neapmierinātību ar līdera nogalināšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nimrs apsūdzēja valdību par diskrimināciju pret šiītu minoritāti, pie kuras viņš pats arī piederēja. Saūda Arābijā, kas ir viena visautoritārākajām valstīm pasaulē, iedzīvotāju vairākums ir sunnīti. Otra virziena pārstāvji – šiīti veido tikai 15% no visas valsts iedzīvotāju skaita. Irāna, kur šiīti ir vairākums, iepriekš brīdināja Saūda Arābiju, ka nāvessoda izpildīšana Nimram tai ”dārgi izmaksās.”  Arī Libāna, kur iedzīvotāju vairākums ir šiīti, Nimra nogalināšanu ir asi nosodījusi.

Foto

Garīdznieks bijis viens no 47 ar nāvi sodītajiem cilvēkiem, kas tika notiesāti saistībā ar apsūdzībām terorismā. Tas ir lielākais masu nāvessods Saūda Arābijā par šādām apsūdzībām kopš 1980.gada.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl