13 komentāri

ASV tuvumā spēkā pieņemas viesuļvētra “Hārvijs” tā strauji tuvojas Teksasas un Luiziānas štatiem. Dabas stihija jau klasificēta kā otrās kategorijas vētra, tā apdraud miljoniem cilvēku ASV austrumu piekrastē.

Vējš jau rīta pusē sāka pieņemties spēkā un tā ātrums tuvojas 50 metriem sekundē. Nacionālais viesuļvētru centrs brīdina, ka “Hārvijs” piekrasti sestdienas rītā varētu sasniegt jau kā trešās kategorijas viesuļvētra, ar vēja ātrumu 58 metri sekundē.

Ja prognozes izrādīsies pareizas, tā būs spēcīgākā viesuļvētra, kas skārusi ASV kontinentālo daļu pēdējo 12 gadu laikā. Arvien vairāk piekrastē dzīvojošo tiek evakuēti. Taču vietējās varasiestādes norāda, ka iedzīvotājiem ir nepieciešams pakļauties varasiestāžu aicinājumiem atstāt mājas.

“Es vairs nesūtīšu laivas uz šejieni pēc tam, kad būsim lūguši visiem doties prom. Es nevēlos riskēt ar saviem darbiniekiem, lai jūs pārvestu uz drošu vietu. Tāpēc tas paliek uz pašu atbildību,” saka Teksasas štata šerifs Skipers Osborns.

Vietējie iedzīvotāji ne vien rūpējas, lai pasargātu savas mājas vētras laikā, bet arī iepērk pārtikas un ūdens krājumus. “Ņemot vērā, kas pašlaik jau notiek līča piekrastē, cilvēki visvairāk pērk ūdeni. Vakar vakarā gandrīz veselu furgonu ar ūdeni mēs pārdevām, šodien jau atkal divas piekabes aizgāja,” norāda pārtikas veikala direktors Džoijs Garsija.

Viesuļvētra varētu izraisīt postošus plūdus. Vairākām pilsētām papildus arī tiek piegādāti smilšu maisi. Cilvēki ir nobažījušies par saviem īpašumiem.

“Man ir sajūta, ka pilsētas galvas cenšas likt mums justies labāk sakot, ka viņi mūs evakuēs, ja ūdens līmenis pacelsies. Taču tas neatrisina māju applūšanas problēmu! Es varu tikt laukā, tā nav problēma! Es tikai esmu uztraukusies par savām mājām, ielām un vietējo biznesu!” teic Ņūorleānas iedzīvotāja Dženifera Harisa.

Šī nav pirmā reize, kad Meksikas līča iedzīvotāji gatavojas spēcīgai viesuļvētrai. 2008. gadā Teksasas štatu skāra viesuļvētra “Aiks”, kas nogalināja 200 cilvēkus un nodarīja 22 miljardu dolāru zaudējumus.

TOP komentāri

  • Jānis Buturovičs
    +5 +5 0

    Jānis Buturovičs

    Cilvēki uztraucas par saviem īpašumiem. Viņi ir mazliet pašpārliecināti. Viņus nesatrauc paša dzīvība. Mantas kāre valda pār visu pasauli. Bet nekas nav vērtīgāks par paša dzīvību. Esm redzējis orkānu paša acīm. Dabai ir liels spēks. Pareizi pateica Teksasas štata šerifs
  • Rihards Brass
  • Ieva Romaško

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl