Saspīlējums Kerčas šaurumā ir bīstami pieaudzis, Krievijas turpmākā rīcība nav prognozējama, pauž Latvijas ĀM

Autors: Ieva Vārna

20 komentāri
Saspīlējums Kerčas šaurumā ir bīstami pieaudzis, Krievijas turpmākā rīcība nav prognozējama, pauž Latvijas ĀM
Sputnik/SCANPIX

”Saspīlējums Kerčas Šaurumā ir bīstami pieaudzis, ir pārkāptas visas starptautiskās tiesības un Krievijas tālākā rīcība nav prognozējama,” tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Gints Jegermanis. 

Viņš arī iebilda, ka Krievijas rīcība ir novedusi pie Azovas jūras militarizācijas un, ņemot vērā situācijas nopietnību, saistībā ar Krievijas robežsardzes kuģa uzbrukumu Ukrainas karakuģiem Kerčas šaurumā pirmdien ārkārtas sēdē izskatīs ANO Drošības padome.

Šodien pulksten 16.00 pēc Latvijas laika notiks Ukrainas Parlamenta ārkārtas sēde, kurā tiks spriests par karastāvokļa ieviešanu valstī. Ukrainas prezidents Petro Porošenko norāda, ka karastāvoklis nepieciešams, lai pastiprinātu Ukrainas aizsardzību laikā, kad pieaug Krievijas agresivitāte.

Viņš piebildis, ka apšaude Kerčas šaurumā ir kvalificējama kā agresija, un nevar izslēgt citu, tostarp sauszemes operāciju iespējamību pret Ukrainas suverenitāti, teritoriālo nedalāmību un neatkarību.

Petro Porošenko
Ukrainas prezidents

Es atbalstu aizsardzības ministrijas lēmumu apspriest kara stāvokļa ieviešanu. Es gribu uzsvērt, ka Ukraina negrasās veikt nekādus agresīvus soļus, bet vienlaikus mēs darīsim visu, lai aizsargātu savu teritoriju un pilsoņus.

Arī NATO seko līdzi notiekošajam un pieprasa Krievijai nekavējošu konflikta pārtraukšanu. Skaidri nosodījumu ir izteikušas visas trīs Baltijas valstis, tostarp arī Latvija. Tikmēr Zviedrija norāda, ka šis ir pirmais signāls par jauna kara iespējamību Krievijas un Ukrainas starpā.

20 komentāri