Sarunas par Krievijas gāzes piegādi Kijevai beidzas bez rezultāta

Komentāri
Sarunas par Krievijas gāzes piegādi Kijevai beidzas bez rezultāta
Foto: Freeimages.com

Bez vienošanās beigušās otrās Eiropas Savienības, Krievijas un Ukrainas sarunas par turpmāko Krievijas dabasgāzes piegādi Kijevai.

Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks atzinis, ka Krievija ir gatava turpināt sarunas par turpmāku gāzes piegādi Ukrainai tikai tādā gadījumā, ja līdz šīs nedēļas beigām tiks saņemta pirmā daļa no Ukrainas parāda Krievijai.

Saskaņā ar Maskavas aprēķiniem, Ukraina par Krievijas piegādāto gāzi šobrīd ir parādā gandrīz četrus miljardus dolāru. Krievija aicina daļu parāda atmaksāt jau šonedēļ, bet otru pusi segt līdz 7. jūnijam.

Pirmās šāda veida sarunas bez panākumiem tika aizvadītas maija sākumā. Kopš pēdējās tikšanās krīze Ukrainā ir tikai padziļinājusies – “Gazprom” jau sagatavojis pirmo priekšapmaksas rēķinu par turpmāko gāzes piegādi par vairāk nekā diviem miljardiem ASV dolāru.

Nākamo sarunu raundu par gāzes piegādēm Kijevai plānots atsākt jau šo piektdien.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl