Sarkano lukturu kvartāls Amsterdamā tūristu acīm drīz būs liegts

4 komentāri
Sarkano lukturu kvartāls Amsterdamā tūristu acīm drīz būs liegts
AFP/SCANPIX

Amsterdamas pilsētas vadība cenšas rast risinājumu tūrisma noslogotajam sarkano lukturu kvartālam. Iecerēts šajā vēsturiskajā prostitūcijas rajonā aizliegt tūristu ekskursijas, lai aizsargātu seksa strādnieku tiesības. Taču šai idejai ir arī pretinieki.

Prostitūcija Nīderlandē ir likumīga, un lielākoties tā ir koncentrēta tieši sarkano lukturu kvartālā Amsterdamā.

Savukārt tā saucamā “Skatlogu prostitūcija” Nīderlandē ir atļauta kopš 2000. gada, un pa šo laiku sarkano lukturu kvartāls kļuvis par tūristu magnētu.

Tomēr pilsētas vadība šobrīd cenšas rast risinājumu, kā novērst pārmērīgā tūrisma radītos traucējumus. Jaunākais mēģinājums ir šajā rajonā vakaros un naktīs aizliegt ekskursijas.

“Tūristu dēļ kvartāls ir kļuvis pārāk pārpildīts. Ir bijuši vakari, kad rajona iedzīvotāji netiek ārā no saviem mājokļiem, jo ielas ir paralizētas. Taču mēs uzskatām, ka tā ir arī necienīga izturēšanās pret prostitūtām, uz viņām blenzt, fotografēt, izturēties pret viņām kā pret tūrisma objektu,” komentē Amsterdamas mērs Udo Koks.

Pašā seksa industrijā viedokļi par pilsētas lēmumu dalās – vieni uzskata, ka tieši tūristu bari mazina reālo, pastāvīgo  klientu daudzumu, citi uzskata, – lai arī daudzi interesenti skatlogiem tikai paiet garām, tos aplūkojot, arī klientu vidū netrūkst tūristu.

Iebildumus pret Amsterdamas domes lēmumu ir gidiem. Vietai, kur visdažādāko tautību sievietes izrāda savus ķermeņus veikalu skatlogos, ir arī vēsturiska nozīme.

No nākamā gada janvāra pilsēta plānojot vēl vairāk iegrožot tūristu iespējas sarkanajā rajonā, aizliedzot tur doties ekskursijās gidu pavadībā.

4 komentāri